Logo
3 Травня 2019, 12:16

В Палаці Потоцьких відкрили МІФ: Музей Історії Франківська

Сьогодні, 3 травня, відбулося відкриття Музею Історії Франківська (МІФ) в Палаці Потоцьких.

Ініціативна група разом з командою фахівців до Дня народження Івано-Франківська вирішили зробити подарунок для міста і для містян - створити Музей Історії Франківська. Місту цьогоріч виповнюється 357 років і з цієї нагоди вирішили створити те, чого ще досі не було у місті, пише Типовий Франківськ

Музей наповнили старовинними експонатами. Відкритий музей на час проведення Міжнародного фестивалю "Карпатський простір".

"Ідея створення Музею Історії Франківська – це логічне продовження ініціативи збереження архітектурної спадщини", - каже ініціаторка створення музею, громадська активістка Марія Козакевич.

До створення та облаштування Музею Історії Франківська було залучено чимало фахівців з різних галузей. Переважно це люди, які мають досвід роботи в музеї. До ініціативної групи по Музею належать майстри, дизайнери, кравчині, фотографи, історики, діячі-активісти, люди, які люблять місто, волонтери.

"Хотілося б щоб тут лунав дитячий сміх...Спеціально для музею виготовили монети з зображенням гербу ратуші. Є фотозона, де можете сфотографуватися. Експонати зібрані з самого міста, які приносили франківчани. Ми кожного закликаємо бути відповідальними за наше місто. Особливо важлива ця стіна, де є дзеркало, і кожен може бачити себе в ньому. Над стіною напис: "Я господар міста"", - зазначає Марія Козакевич.