Logo

В Тисмениці на території храму знайшли фрагменти поховань людей

На території подвір'я храму Святого Миколая проводилися археологічні роботи пов'язані із знайденням численних фрагментів поховань людей.

2 червня на території подвір'я храму Святого Миколая провели археологічні роботи пов'язані зі знайденням численних фрагментів поховань людей.

Про це на своїй Facebook сторінці розповів журналіст Богдан Нагорняк.

Ця подія може мати глибокий історичний підтекст, оскільки є припущення, що це перепоховання останків тіл, людей, які загинули внаслідок повені, або тіла довгий час пролежали у воді.

Про це свідчить хаотичний характер поховань: де переважають частини тіла, які мають заглибину . Найчастіше це черепи. Зовсім нема фаланг пальців та інших дрібних частин скелету, нема елементів одягу чи речей. Тобто- це може бути групове поховання.

Поховання може мати відношення до попередньої церкви, що згоріла у XIX столітті. Цікаво є те, що один з черепів незвично малої форми, хоч і з постійними зубами.

Пошукову робочу групу склали фахівці із КП "Пам'ять" м. Івано-Франківськ. Також, до розкопок долучився краєзнавець Андрій Татарин.
Працювали цілий день.

Як зазначив о. Володимир Ковалишин: "Такі знахідки допомагають краще відчути та зрозуміти історію..."

Перший фрагмент віднайдено зовсім нещодавно. Адміністратор церкви о. Володимир Гринишин звернувся із запитом до служб, щоб була проведена відповідна робота.

О. Володимир каже, що хто б не був там похований - наш обов'язок віднестися по-людськи до останків і перепоховати їх.

Спеціалісти просять усіх, хто через дідусів та бабусь може знати якісь подробиці про поховання, звернутися до них і повідомити все що знають. Це може допомогти.

Офіційну версію події обвціяють озвучити після результатів досліджень фрагментів тіл...