Logo

В центрі Івано-Франківська падають карнизи та осипаються фасади

Івано-Франківськ – місто старе, історичне і туристично привабливе.

От тільки споглядання понадсторічних барокових фасадів і просто прогулянки центральною, історичною частиною міста не лише несуть втіху туристам та власне іванофранківцям, а й можуть коштувати їм життя та здоров’я.

Справа в тому, що ліпнина і штукатурка старих будинків також залишається старою і періодично, не дочекавшись реставрації, відвалюється і падає додолу – добре, якщо не на голови перехожих.

Подібні випадки мали місце вчора на вулиці Січових Стрільців в обласному центрі. Повідомлення соцмереж звідти нагадували зведення з району бойових дій. Спочатку чималий шмат ліпного карнизу відвалився від будинку № 5 і впав просто на тротуар. Зважаючи на розміри уламків, його падіння на чиюсь голову могло б стати фатальним. На щастя, в цей час перехожих на тротуарі не було. «Обвалилася частина балкону давньої будівлі на Січових Стрільців. Добре, що ніхто не проходив під балконом у цей момент і немає постраждалих. Але наступного разу все може закінчитися печально», - прокоментував у фейсбуці очевидець події – Віталій Пилипчук. Він також виклав у соцмережі відео з місця події.

Цікаво, що станом на сьогоднішній день – через майже добу після аварії – уламки з тротуару так і не прибрали. Таке собі нагадування неуважним перехожим типу memento mori!

Того ж дня користувачка фейсбуку Ольга Перехрест повідомила про ще один обвал на вулиці Січових Стрільців. На цей раз шматки штукатурки відвалились від фасаду будинку № 15. «Сумніваюсь, що це прям щось дуже сильно змінить, але мене щойно ледь не вбило оцими шматками фасаду (чи даху, чи хз, звідки вони), які впали з будинку на Січових стрільців, 15 (буквально - якби я йшла на два кроки швидше, то тут була би мальовнича фоточка моїх мізків на тротуарі, але її б постила не я). Надіюсь, що завтра будинок хоча би стрічкою обгородять», - зазначила користувачка, доповнивши свій пост світлиною шматків будматеріалів, що ледь не впали їй на голову.

Варто відзначити, будинок стрічкою так і не огородили, проте шматки штукатурки з тротуару прибрали.

Зауважимо, поруч з будинком № 15 розташовано один з корпусів Івано-Франківської дитячої музичної школи № 2, а відтак хто може гарантувати, що наступного разу шматки фасаду не полетять на дитячі голови?

 

Фото: Сергій Білий та з допису Ольги Перехрест