Logo
18 Травня 2021, 09:50

В Україні неплатників податків можуть зробити невиїзними

Податки, вчасно не сплачені до бюджету, можуть зробити невиїзними керівників підприємств-боржників. Така норма, зокрема, міститься в законопроєкті, яким передбачаються зміни в Податковому кодексі України.

Відповідний законопроєкт, що містить цю та інші зміни до ПКУ, вже затверджений на засіданні Кабінету Міністрів України, інформує Слово і Діло.

Його ще повинні розглянути в профільному комітеті парламенту, а потім повинна проголосувати Верховна Рада. Проте вже зараз ці можливі зміни до Податкового кодексу піддалися жорсткій критиці Федерації роботодавців України.

Зокрема, роботодавців дуже турбує норма про заборону на виїзд за кордон для керівників підприємств, які заборгували зі сплати податків. У Федерації роботодавців України вважають, що така заборона, навпаки, може лише зменшити шанс платника податків погасити заборгованість. Крім того, Федерація роботодавців піддала критиці й інші зміни, запропоновані урядом до Податкового кодексу, серед яких чергове збільшення акцизів на спиртні та тютюнові вироби, зміни в оподаткуванні експорту та інші.

В уряді, своєю чергою, переконані, що таке посилення адміністрування податків допоможе додатково привнести до державного бюджету близько 60 млрд гривень.