Logo
24 Липня 2020, 15:34

В Україні планують в сотні разів підвищити штраф за домашнє насильство

В Україні пропонують у сотні разів підвищити штрафи за домашнє насильство.

Наразі максимальний розмір штрафу становить 680 гривень, інформує УНІАН.

До Верховної ради України внесли відповідний законопроєкт №3908. Про це свідчать дані на сайті Верховної ради, передає РБК-Україна.

Зараз за перше вчинення правопорушення загрожує штраф від 170 до 340 гривень, а за повторне протягом року - від 340 до 680 гривень.

"У зв’язку з інфляційними процесами в країні та знеціненням гривні за останні роки такий розмір штрафу втратив свою запобіжну та каральну функцію і вже не виступає ефективним засобом стримування порушників", - підкреслюється у пояснювальній записці.

Всі засуджують жертву: "Сама винна. Чому не пішла? Чому терпіла?".

Документ пропонує збільшити штраф за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого.

Його розмір пропонують встановити на рівні 1-2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17-34 тисяч гривень.

Крім того, за повторне порушення протягом року проєкт передбачає штраф у розмірі від 2 до 4 тисяч таких мінімумів, тобто 34-68 тисяч гривень.