Logo
31 Серпня 2020, 14:11
Теги: вакцина

В Україні планують відновити виробництво власних вакцин

В Україні впродовж кількох наступних років планують відновити вітчизняне виробництво вакцин.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив в інтерв'ю для "Радіо Свобода", пише ТСН.

"Ви, мабуть, знаєте, що в Україні було повністю, мабуть, ще в 1990-их роках, зруйноване виробництво будь-якої вакцини. Зараз ми неодноразово говорили з президентом країни, щоб ми почали відновлення, - розповів посадовець. - Це стосується грипу, це стосується інших вакцин, які ми кожного року використовуємо".

Він переконаний, що Україна має відповідний науковий потенціал, хоча й зазначає, що для досягнення успіху можуть знадобитися декілька років. 

"Звичайно, це процес не дуже швидкий, - додав Степанов. - Водночас я провів вже декілька зустрічей з нашими підприємцями, які мають відповідні лінії. Наші підприємства "Фармак", "Лікхім", які мають відповідні сертифіковані лінії по виробництву вакцини, можуть виробляти або українську вакцину, якщо вона з’явиться, або іншу".

Міністр наголосив, що Україні "обов'язково потрібно" пройти "цей шлях" з погляду "державної безпеки".

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до масового виробництва вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19. 

"Ми вивчаємо можливість трансферу технологій та швидкого розгортання локалізованого виробництва вакцин в Україні. Маємо для цього кілька потужних фармацевтичних підприємств. Ми готові до масового виробництва вакцини. Розраховуйте на нас", - сказав голова держави під час телефонної розмови з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.