Logo
29 Лютого 2020, 09:53

В Україні повернуть незакодовані супутникові версії телеканалів до 16 березня

Медіагрупи домовилися запустити незакодовані супутникові версії головних українських телеканалів до 16 березня.

Про це повідомили в Офісі президента, переда Громадське.

Під час зустрічі з керівниками медіагруп президент Володимир Зеленський зазначив, що через кодування українці не можуть дивитися українські канали, зокрема вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій. За словами Зеленського, альтернативою стало російське телебачення.

На зустрічі домовилися про запуск некодованих міжнародних версій головних каналів, розширення покриття цифровим ефірним телебаченням, запуск соціальних пакетів супутникового ТБ з мінімальною абонплатою.

Так, оператори супутникового мовлення Xtra TV та Viasat мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення. Таким чином, ці громадяни отримають можливість переглядати закодовані телеканали.

Зеленський запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «ЗЕОНБУД» до 4 березня 2020 року змінити модуляції сигналу. Це розширить покриття цифровим телебаченням на території держави та полегшить доступ населення до телемовлення, вважають в Офісі президента.

Також «ЗЕОНБУД» до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.

Нагадаємо, з 28 січня 23 телеканали чотирьох медіагруп закодували супутниковий сигнал своїх каналів. Таким чином ці телеканали стали платними.