Logo
27 Червня 2019, 21:36

В Україні розробляють національну стратегію боротьби з інсультом

27 червня відбулася селекторна нарада щодо боротьби з інсультом, яка пройшла під головуванням генерального директора Директорату медичних послуг Оксани Сухорукової. Прикарпаття представляли головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з терапії Лариса Боришкевич та експерт з неврології ДОЗ Галина Чмир.

Під час наради представникам структурних підрозділів медичної галузі було роз’яснено цілі та процес збору інформації щодо боротьби з даною недугою, повідомляє пресслужба ІФ ОДА, передає Типовий Франківськ.

Як повідомила представник МОЗ, інсульти вважаються однією з основних причин смертності як у світі, так і в Україні. Тому зараз важливо зосередити організаціям свої зусилля, які спеціалізуються в сфері надання допомоги, для того, щоб розробити подальші кроки щодо покращення ситуації з інсультом в країні.

Зокрема, таким кроком вже є запровадження програми «Доступні ліки», яка стосується реімбурсації ліків по серцево-судинних захворюваннях.

Також сюди входить і програма медичних гарантій 2020, яка передбачає спеціалізовану допомогу, в якій Міністерство охорони здоров’я визначає пріоритетні послуги, серед яких є інсульт.

«Пріоритетна послуга означає те, що за неї буде підвищений тариф, якщо заклад охорони здоров’я, який надає ці послуги, відповідає усім необхідним критеріям. Ми визначилися із спроможністю закладів, переглянули, які центри є, щоб впровадити їх на покриття, яке охоплює Україну. В подальшому це стане основою для майбутньої розробки національної стратегії боротьби з інсультом», - повідомила Оксана Сухорукова.

Також вона додала, що в найближчий період планується навчання для фахівців, які працюють у сфері інсультів.