Зростання цін на продукти харчування в травні цього року становило 2,7%, тоді як у квітні - 2,5%. Зростання цін на продукти харчування в травні прискорилося в порівнянні з попереднім місяцем, що може бути пов'язано з прагненням виробників швидко компенсувати втрати за місяці карантину.
Про це йдеться в огляді інфляції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, пише Уніан.
Згідно зі звітом, зростання цін на продукти харчування і безалкогольні напої в травні поточного року сповільнилося до 2,7% з 9,2% в травні 2019 року.
При цьому у квітні поточного року зростання цін було ще нижчим – на рівні 2,5%.
"Попри уповільнення зростання цін на товари короткострокового користування, інфляційний тиск на продовольчому ринку (продукти становлять до 45% товарів) залишається високим. Так, найбільше зросли ціни на сирі продукти сезонного характеру, зокрема на ягоди", - наголошується у звіті.
У Мінекономіки зазначають, що запровадження державного регулювання цін на товари першої необхідності унеможливила різке зростання цін на них. Крім того, на відміну від попереднього місяця, в травні ажіотажний попит на специфічні товари з боку населення, зокрема цибуля, лимони, часник та інше, вже не спостерігалося.
"Водночас, фактор сезонності також виявився у зниженні цін на деякі продукти харчування як через насичення ринку, так і типове для травня скорочення попиту на певну продукцію", - зазначено у звіті.
Зокрема, у травні подешевшала молочна продукція, соняшникова олія, цукор, томати та інше.
За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в травні 2020 року в річному вираженні - в порівнянні з травнем 2019 року становила 1,7%, сповільнившись з 2,1% у квітні.