Logo
10 Березня 2023, 15:06

В Україні зафіксували два випадки кору

Фахівці ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» наголошують, що кір є одним із найбільш заразних людських вірусів, що становить загрозу для всього світу. 9 із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть інфіковані, передає Типовий Франківськ.

Вірус кору, швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору тривав у нас у 2017–2019 роках, і з огляду на те, що спалахи циклічні, новий є невідворотним. Головна причина цього — недостатнє охоплення щепленнями. Незважаючи на те, що перед пандемією COVID-19 рівень вакцинації в Україні зростав, під час пандемії він почав знову падати.

Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширенню кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації. До того ж війна призводить до великих скупчень людей у прихистках. У таких умовах кір поширюється швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей — вакцинуватися.

Кому загрожує кір?

Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, особливо для дітей до року. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не були вакциновані, також є вразливими до захворювання. У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Невакциновані медичні працівники також наражаються на ризик захворіти.

 

 

 

Фото з відкритих джерел