Logo
30 Жовтня 2020, 20:20
Теги: медицина

В Україні з’явилися лікарі-«дитинологи»

Українська педіатрія вже протягом багатьох років стрімко розвивається і старі принципи вже просто не працюють. Натомість приходить новий якісний, випробуваний у всьому світі підхід до лікування.

Протягом останніх років можна спостерігати, як "усвідомлене батьківство" все більше виходить на перший план, що передбачає повну залученість батьків у всі аспекти життя дитини.

Новий підхід до педіатрії, якому немає аналогів у старій медичній термінології, відтепер має своє особливе ім’я — дитинологія.

Дитинологія стала справжнім проривом у дитячій медицині, пише Типовий Франківськ.

У нашій країні все ще працює медична система, що дісталася нам з радянського минулого. Вона була побудована таким чином, що головною була не стільки турбота про здоров'я, скільки пошук невідповідностей і хвороб. Це сприяло тому, що діти з раннього віку в більшості своїй ставали хворобливими, а їхні медичні картки перетворювалися в багатосторінкові книжки.

До речі, безліч дитячих хвороб, які за радянських часів посилено лікувалися, у всьому світі просто не існували.

Чому педіатрія у своєму класичному виконанні програє дитинологіі?

По-перше, дитинологи лікують із мінімальним стресом та страхом для дитини та її батьків. Бо вони справжні знавці особливостей та тонкощів дитячого здоров’я.

По-друге, педіатр нерідко призначає лікування, якого можна було б уникнути, або відправляє дитину до вузького спеціаліста, тому обстеження та аналізи на цьому не закінчуються, а дитинолог сам вирішує більшу частину всіх проблем свого пацієнта і направляє до вузького спеціаліста лише в разі нагальної потреби. Такий підхід давно застосовують у багатьох країнах, тобто дитиною займається один лікар.

По-третє, дитинолог – відмінний психолог. Він завжди знайде спільну мову і зі своїм маленьким пацієнтом, і з його батьками. До такого лікаря діти приходять на прийом із задоволенням. А батьки знають, що їх улюблений малюк в надійних руках. Адже крім високих професійних знань і умінь, лікар володіє такими якостями, як терплячість, розуміння і співчуття.

Дитинологія — поки молодий напрям у дитячій медицині, але лікарі, створюючи його, у першу чергу відстежували потреби суспільства.І рішення змінити підходи, традиційні для пострадянської педіатрії, принесло вагомі плоди.

У країнах Європи вже давно змінилося ставлення до дітей. Будь-який лікар скаже, що в першу чергу він стежить за тим, щоб дитина не захворіла, а не заліковує його від усіляких недуг. У Німеччині навіть існує таке поняття, як "Kinderheilkunde" — "турбота про здоров'я дітей".