Logo
16 Листопада 2015, 16:36

Вбивство валютника у Франківську. Матір Ірини Палюги, яка є алібі Струца, каже у суді,що міліція погрожувала доньці наручниками та Інтерполом

У понеділок, 16 листопада, у Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Романа Струца, якого звинувачують у вбивстві валютника ще у 2010-му.

IMG_3285

 За цей злочин франківець відсидів більше п’яти років у СІЗО, без вироку. Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні цього року його, нарешті, відпустили під домашній арешт, пише Репортер.

Нині у суді допитали матір Ірини Палюги, яка є алібі Романа Струца.

До суду прийшла Галина Палюга, мама Ірини, з якою спілкувався “Репортер”. Жінка пояснила,що свідчитиме замість доньки, адже у неі маленька дитина за кордоном, вона з 2011 мешкає у Чехіі.

“Я мама головного свідка, моя донька у день вбивства була у домі Струців, — говорить свідок. — Ми цей день згадали по роздруківках за телефонними дзвінками, так порадила Жанна Струц, матір Романа. Мою доньку переслідували міліціонери, тиснули на неї, навіть коли справа вже була у суді. Погрожували їй наручниками та Інтерполом”.

Нині на засідання прийшов новий прокурор Доскоч.

Зі слів жінки, 29 січня 2010 року її донька  була у Струців та бачила Романа з 17 до 22 години. А вбивство, зазначимо, сталося близько 18:00.

“Моя донька впевнена, що він був вдома у той вечір. І я знаю точно,що Роман не причетний, — каже Галина Палюга. — Донька давала свідчення у суді раніше, а недавно журналісту, від своіх слів вона не відмовляється”.

Прокурор просив ,аби свідок надала суду роздруківки з телефонних розмов того дня, але суддя Іннеса Болюк заперечила: “Свідок не може надавати суду письмові речові докази”.

Цікаво, що цю кримінальну справу у грудні 2012 року суд направив на додаткове розслідування. Головуючий тоді суддя Наталія Деркач посилалася на те, що слідчі дослідили справу “неправильно, неповно та поверхово”, а досудове слідство не перевірило та не спростувало алібі Струца. Як слідчі спрацювали вдруге, визначить лише суд.

Речі, вилучені під час обшуку вдома у Струца ще у 2010 році, франківські міліціонери направили у Київ ще дев’ять місяців тому – у міське бюро судово-медичних експертиз, що на вулиці Докучаєвській. Саме на цю київську експертизу сподівались рідні обвинуваченого та адвокат – досліди мали визначити, яким чином кров убитого потрапила на одяг Струца. Якби незалежні експерти довели, що кров потрапила на одяг не під час бійки з валютником – Романа Струца могли б виправдати. Адже рідні Романа переконані, що правоохоронці накапали крові вбитого на його одяг за допомогою шприца.

Сьогодні адвокат Володимир Соботник просив оголосити результати киівськоі експертизи,матеріали на яку подали ще дев’ять місяців тому.

“Слідів крові не виявлено”, — зачитала висновки експертів Іннеса Болюк.

Також нині мають перейти до судових дебатів.

12243706_858002597640028_995614658_n