Logo
11 Лютого 2022, 23:16

Вчені досліджують придатну до життя планету, яка обертається навколо зірки, що вмирає

Вчені досліджують планету, що обертається навколо білого карлика, і виявили, що вона може бути придатною до життя. Якщо це підтвердиться — космічне тіло стане першою життєздатною планетою білого карлика.

Про це йдеться у дослідженні Royal Astronomical Society, передає Громадське.

Білі карлики — це зорі зі слабким світлом. За сучасними уявленнями, це кінець еволюції зірок.

Планету виявили у придатній для життя зоні поблизу зірки: там не надто холодно й не надто спекотно. Порівняно з Сонцем, придатна для життя зона білого карлика менша і ближча до зірки — білі карлики виділяють менше світла і тепла.

Відстань між планетою та зорею сягає 1,7% відстані між Землею та Сонцем. Завдяки цьому на планеті зберігається температура, за якої там могла б існувати рідка вода. Також зазначається, що розмір космічного тіла збігається з розмірами планет земної групи.

Зіркове життя

Коли у зірках починає закінчуватися водень — вони розширюються й охолоджуються, стаючи червоними гігантами. Сонце ввійде в цю фазу приблизно за 4-5 мільярдів років та поглине Меркурій, Венеру і, можливо, Землю.

Після цього зовнішня оболонка м’яко здувається, залишається лише гаряче ядро зірки, яке повільно холоне ще мільярди років. Це і є фаза білого карлика. Понад 95% зірок з часом стануть білими карликами — окрім найбільших, які після вибуху перетворюються або на чорні діри, або на нейтронні зорі.