Logo
3 Січня 2021, 12:00

Вчені підтвердили підвищену заразність мутованого штаму COVID

Вчені з лондонського Імперського коледжу провели дослідження нового штаму коронавірусу, про який два тижні тому повідомила Велика Британія, в ході якого інформація про підвищену заразність мутованого штаму підтвердилася.

Зазначається, що науковці з’ясували, що кількість заражень новим варіантом Covid-19 збільшилася втричі у листопаді, в той час як захворюваність початковою версією вірусу зменшилася на третину, пише Слово і діло.

«Існує величезна різниця в тому, наскільки легко поширюється (новий – ред.) штам вірусу. Це найсерйозніша зміна вірусу з моменту початку епідемії», - заявив професор Аксель Ганді.

Він додав, що новий штам є суттєво заразнішим, оскільки він збільшує так зване число R — показник контагіозності (заразності) вірусу на 0,4−0,7 одиниці.

«Дані Імперського коледжу демонструють найглибший на даний момент аналіз та вказують на те, що заходи, яких ми вживали до цього часу (для стримання поширення коронавірусу – ред.), не допоможуть знизити число R (заразність – ред.) до значення менше одиниці», - зазначив професор Оксфордського університету Джим Найсміт.

Таким чином, в ході дослідження вчені з’ясували, що найближчим часом знадобляться більш жорсткі карантинні обмеження, аби запобігти подальшому розгортанню епідемії.

Нагадаємо, два тижні тому в Британії виявили новий, більш заразний штам коронавірусу, який, за попередніми даними, поширювався в країні ще з вересня. Через це десятки країн закрили свої кордони для туристів з Британії та припинили авіаперевезення.

Згодом про нові мутації хвороби повідомили Південно-Африканська республіка, Нігерія та низка інших країн.