Вчені помітили рідкісне явище, що супроводжується вибухом білого карлика або наднової типу Ia. Це ультрафіолетовий спалах, за допомогою якого можна дізнатися більше про механізми, що відбуваються під час катастрофічної події.
Про це пише Уніан, передає Типовий Франківськ.
Дослідники у грудні 2019 року виявили незвичайну наднову, названу як SN2019yvq. Вона виникла у відносно близькій галактиці і є віддаленою від Чумацького Шляху на 140 мільйонів світлових років. SN2019yvq належить до типу Ia. Це означає, що та виникла у подвійній системі, одним з компонентів якої є білий карлик: він притягує до себе речовину від зірки-сусіда. Наднові цього типу є частою космічною подією, проте цього разу дослідники спостерігали ультрафіолетовий спалах.
Ультрафіолетовий спалах, який свідчить виділення величезної кількості тепла від більш холодних наднових, реєстрували лише один раз. Так, причиною може бути надзвичайно гарячий радіоактивний матеріал в ядрі білого карлика, який змішується з встановленими вище шарами, що розігріває зовнішню оболонку.
В іншому випадку зовнішній шар гелію викликає горіння вуглецю і подвійний вибух з ультрафіолетовою спалахом. Існують і інші можливості, проте вчені зможуть визначити, яка більш ймовірна, приблизно за рік.
Коли буде з'ясована причина вибуху, можна буде дізнатися більше про формування планет і темної енергії. Значна частка заліза, з яких складаються ядра кам'янистих планет, включно із Землею, утворюється під час вибуху білих карликів.