Logo
30 Червня 2021, 12:40

«Велике будівництво» модернізує інфраструктуру та створює нові робочі місця

Програма «Велике будівництво» допомагає модернізувати інфраструктуру в Україні, а також з її допомогою вже створено додатково близько 200 тисяч робочих місць. Це вкрай важливо для держави, а особливо в період пандемії коронавірусу, переконаний Президент України Володимир Зеленський.

«Велике будівництво» – реально крута реформа в Україні, яка спрацювала. Не дуже багато реформ спрацювало. «Велике будівництво» дало близько 200 тисяч робочих місць. Хоча після першої, впродовж другої хвилі COVID-19 українці втратили майже 350-400 тисяч робочих місць. А "Велике будівництво" повернуло 200 тисяч, немало», – зазначив глава держави.

На його переконання, покращення інфраструктури є однією з головних реформ для будь-якої країни. І про це кажуть світові лідери.

Так, наприклад, варто пригадати заяву Президента США Джо Байдена щодо запуску реформи інфраструктури в Сполучених Штатах, бюджет якої – понад 2 трильйони доларів. Такі великі суми вкотре підтверджують важливість реформи не лише в Україні, а й за кордоном.

Варто зазначити, що, на жаль, не в усіх українських містах помітні результати цієї програми. Причина в тому, що в містах «Великого будівництва» немає. Тому що немає цих місцевих доріг на балансі «Укравтодору». Але за межами міст всі бачать результат, там українці вже користуються покращеною інфраструктурою. І це сталося завдяки саме президентській програмі «Велике будівництво».

"Насправді в Україні завжди так було, що в столиці та в інших містах, де керують більш-менш серйозні мери, дороги були. Навіть якщо з частковим ремонтом, навіть якщо з ямами, але були. А от поза межами міст – взагалі не було доріг, або їх складно назвати «дорогами». Зараз відбувається навпаки – ініційованаПрезидентом програма працює. Відчутні інфраструктурні зміни й в Івано-Франківській області", - говорить керівник обласної організації партії «Слуга Народу» Олена Вінтоняк.

«За період дії програми Президента «Велике будівництво» в області вдалося реконструювати низку дорожніх та інфраструктурних об‘єктів. Це автошляхи, які не ремонтувалися роками. Вже вдалося відремонтувати значні ділянки доріг на Прикарпатті, серед них: Конюшки - Журавеньки, Макова - Манява, Слобідка - Войнилів, Татарів - Кам’янець-Подільський та оновлений міст у с. Стопчатів. Зокрема в області відбулася реконструкція відділень екстреної медичної допомоги у м. Косові, м. Надвірній, м. Калуші, у Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні; будівництво дитячих садочків в с. Чорнолізці, с. Стопчатів; будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» в с. Старий Косів, ремонт Музею писанкового розпису у м. Коломия. В умовах децентралізації саме дорожнє сполучення забезпечує надання якісних освітніх, медичних, сервісних послуг для жителів громад. Коли безперешкодно можна дістатися відремонтованої опорної школи, до нової амбулаторії, лікарень, до ЦНАПу. Якісні дороги та інфраструктура - це не лише про комфорт, це про безпеку, про підвищення рівня життя та розвиток всього регіону» - прокоментувала Олена Вінтоняк.