Logo
18 Грудня 2014, 14:41

Велоактивісти Івано-Франківська обурені відсутністю на Набережній обіцяної велодоріжки (ФОТО)

Сьогодні під час офіційного відкриття вулиці Набережної  велосипедні активісти Івано-Франківська  висловили голові ОДА Олегу Гончаруку своє незадоволення невиконаною обіцянкою про облаштування першої в місті велодоріжки.

5

Про це вони повідомляють у спільноті «Тепле ВЕЛО-місто Франківськ».

Зокрема, велоактивісти цікавилися: чому попередні обіцянки облаштувати велодоріжку досі не оформлені в жодні офіційні документи, а також чому в районі вулиці Кармелюка декілька днів тому було розпочато прокладання тротуару БЕЗ велосипедної доріжки, яка була неодноразово обіцяна?

Активісти одержали відповідь, що в проект зараз вносяться зміни і що велодоріжка буде збудована згідно із критеріями і побажаннями, що були погоджені мерією та передані в ОДА, підрядникам та проектувальникам проекту. А та ділянка довжиною бл. 100 метрів, де вже прокладено тротуар з плитки, буде розібрана, оскільки це була "ініціатива підрядника".

Всилу таких незрозумілих обставин, велосипедисти планують посилити громадський контроль над ремонтом Набережної, зокрема над роботою проектного інституту, який вже понад півтора місяці "вносить зміни в проект", але громадськість їх ще не бачила.

У терміновій взяли участь представники ініціативних груп "Тепле веломісто", "Вело-Франківськ", велосипедні активісти Медичного університету та інші небайдужі, які змогли в короткий час змінити свої плани і приїхати на подію. Велосипедисти виявились єдиними представниками громади міста на цій громадській події.

Нагадаємо, згідно із пропозиціями, що були передані в ОДА у жовтні 2014 року, представники громади вимагають, аби в рамках капітального ремонту Набережної вздовж всієї вулиці (довжина 4,3 км) була прокладена відокремлена від автомобільного потоку асфальтована велосипедна доріжка шириною 3 метри. Між вулицями Галицькою та Кармелюка вона має пролягати із західного боку (з боку дамби), звідти до вулиці Мазепи - з боку міста. В місцях перетину доріжки з автомобільним потоком мають бути облаштовані зниження бордюрних каменів, розмітка, знакування та світлофори.

4

7

6

1

2

3

Фото спільноти "Тепле ВЕЛО-місто Франківськ"