Logo

Верховна Рада дозволила деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до ЗСУ

Верховна Рада України  дозволила деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк в Telegram.

Він зазначає, що за закон "Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального, Кримінально-виконавчого кодексів України та інших законів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності" (реєстраційний номер 11079) проголосувало 279 народних депутатів.

Згідно з законом, не можуть бути мобілізовані засуджені за тяжкі злочини, зокрема, умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, А також ті, хто отримали терміни за злочини проти основ національної безпеки.

"Ризики по антикорупції, на яких наголошував антикорупційний комітет, частково прибрали. Зокрема, право мобілізуватися з тюрми прибрали для депутатів та частини топ-корупціонерів (з виключеннями), а також винним у тяжких злочинах (на кшталт вбивства, зґвалтування", - повідомив Железняк.