Logo
18 Червня 2020, 18:56

У Верховній Раді ухвалили закон про підтримку культури під час карантину

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про підтримку сфери культури, туризму, креативних індустрій, малого та середнього бізнесу на час карантину.

Відповідний документ під час пленарного засідання 16 червня підтримали 343 нардепи, повідомляє zaxid.net.

Закон передбачає:

- зниження плати за оренду майна, яке підприємці чи заклади культури не могли використовувати сповна під час карантину;

- скорочення на 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозвʼязку та телебачення для телерадіоорганізацій і провайдерів, які використовують радіочастотний ресурс до кінця року;

- зміни до закону про рекламу щодо роботи радіо;

- допустиму державну допомогу бізнесу, який зазнав втрат під час карантину;

- державну підтримку на розвиток кіноіндустрії у вигляді субсидій в обсязі до 100% загальної кошторисної вартості проекту; відповідний порядок та умови отримання такої допомоги має розробити Кабмін;

- забезпечення діяльності Українського культурного фонду, виконання покладених на фонд функцій та повноважень у межах кошторису.

Нагадаємо, що напередодні голосування українські музиканти записали відеозвернення до представників влади з проханням проголосувати законопроект із правками, необхідними для захисту авторських прав, – так звану "поправку В’ятровича".

Артисти акцентують увагу на взаємозв’язку сфери авторських прав та економіки, а також на систематичному потраплянні України у список країн, де найбільше розповсюджене піратство. Проте депутати не проголосували відповідну правку.

Діяльність закладів культури почали дозволяти з 10 червня – при дотриманні низки умов. Частина областей, карантин для культури поки що не послабила через зростання рівня захворюваності.