Питання експорту української аграрної продукції було на порядку денному візиту міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Берліну, де відбувався з’їзд голів МЗС країн Північноатлантичному альянсу. Про це він сказав у своєму брифінгу 15 травня.
Кулеба вказав на наслідки, які російська агресія має для харчової безпеки в усьому світі.
«Весь світ без перебільшення чекає на українське зерно і українську соняшникову олію, кукурудзу та інші сільськогосподарські товари. Без них ціни на їжу в світі зростатимуть, а в деяких країнах навіть настане голод», – повідомив він.
Відтак ще однією темою візиту був пошук рішення для зняття російської блокади з експорту української сільськогосподарської продукції.
«Ми будемо це рішення шукати і обов’язково його знайдемо, тому що зараз російська агресія в буквальному сенсі веде світ до голоду. Ця проблема має бути вирішена. Саме тому важливо також працювати з африканськими країнами, щоб вони розуміли і допомагали нам вирішувати цю проблему», – зазначив голова МЗС.
За звичайних умов 75% українського зерна експортувалося. До війни на українські чорноморські порти припадало 90% експорту зернових та олійних культур. Близько третини експорту спрямовується до Європи, Китаю та Африки відповідно.
Країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через війну Росії проти України. У березні ООН зафіксувала зростання цін на продукти на понад 12 відсотків. Це стало рекордом із 1990 року. Про можливу харчову кризу застерігала також і українська влада.
Фото з відкритих джерел