Logo
9 Грудня 2021, 14:48

Від сьогодні держслужбовців без щеплення відсторонюють від роботи

З 9 грудня починає діяти наказ міністерства охорони здоров'я, що розширює перелік професій, для яких вакцинація є обов'язковою. Якщо працівники досі не мають хоча б однієї дози, їх відсторонять від роботи без збереження зарплати.

Про це на брифінгу в середу, 8 грудня, сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"З 9 грудня... набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я про розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов'язковою. Цього разу мова про працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів; працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (Укрпошта, Укрзалізниця та інші)", - сказав Ляшко.

Крім освітян і держслужбовців, щеплення відтепер є обов'язковими для працівників:

підприємств та установ, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (відомчі державні заводи, дослідницькі центри тощо),

 установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів,

 держпідприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.                                                                                                     

Список стратегічних підприємств Кабмін затвердив у 2015 році.Туди входять: "Укрзалізниця" та всі її підрозділи, "Укроборонпром", "Нафтогаз", "Укрнафта", "Чорнобильська АЕС", "Антонов", "Харківобленерго", "Миколаївський суднобудівний завод", аеропорт "Бориспіль", комбінати хлібопродуктів, "Укрпошта", "Південмаш", "Інститут Патона", "Ощадбанк".

                                                                                                                                                                                              фото з відкритих джерел