Logo
6 Вересня 2020, 19:15

Від вересня українські медики почнуть отримувати доплати

Від вересня 2020 року українські медичні працівники почнуть отримувати доплати. На це у бюджеті передбачено майже шість мільярдів гривень. 

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 6 вересня, пише ТСН.

"З вересня і до кінця року усі наші медичні працівники почнуть отримувати доплати до своєї заробітної плати... Якщо ми говоримо про лікаря, то це в середньому 3 560 грн, середній медичний персонал - близько 2 500 грн, а молодший медичний персонал - близько 1 250 грн", - сказав він.

Степанов також наголосив, що доплати є лише "першим кроком", адже, на його думку, після інтернатури лікар має отримувати зарплату від 20-25 тисяч гривен. Такі розрахунки МОЗ подало до Міністерства фінансів разом із пропозиціями щодо суттєвих збільшень витрат на систему охорони здоров’я. 2021 року заплановане "радикальне збільшення зарплат", - запевнив голова МОЗ. 

"У своїх розрахунках, які ми подали Міністерству фінансів, ми виходили з нашої законодавчої бази. У законі "Про програму медичних гарантій" чітко визначено, що на фінансування медгарантій повинно використовуватися не менше 5% ВВП. Саме такі цифри ми і закладаємо у своїх пропозиціях до бюджету наступного року", - пояснив він.