Logo

Як Нижньовербізька громада відновлює об’єкти інфраструктури в своїй місцевості

Відремонтований міст, перекритий дах у місцевій амбулаторії, освітлення населених пунктів ТГ, амбітні плани з будівництва захисних дамб та спортивного залу.

Відновлення об’єктів  інфраструктури є одним з найважливіших напрямків діяльності для сільської ради Нижньовербізької громади. Цьогоріч в ТГ вже вдалось здійснити чимало ремонтних  робіт. 

Про це інформує Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття.

Керівник громади Ярослав М'якущак повідомив, що днями у селі Верхній Вербіж завершили реконструкцію мосту  через річку Лючка. На капремонт об’єкту з місцевого бюджету виділили 400 тисяч гривень. За ці кошти замінили покриття мосту, а також встановили нові поручні.  

До того ж нещодавно в Нижньому Вербіжі здійснили капітальний ремонт покрівлі місцевої амбулаторії.  «Дах амбулаторії перекрили металочерепицею. Вартість робіт становила 200 тисяч гривень», – підкреслив сільський голова.

«Село Нижній Вербіж знаходиться у підніжжі Карпат. На території громади сходяться чотири гірські річки –  Сопівка, Лючка, Пістинька та  Прут. Нижній Вербіж завжди потерпає від паводків. Цьогоріч розпочали виготовлення проєктної документації на нове будівництво захисних дамб та регулювання річок задля захисту від підтоплень  населеного пункту. Вартість проєктної документації складатиме 544 тис. грн. Докладемо усіх зусиль, щоб звести захисні дамби», – зазначив М’якущак. 

Ще одним амбітним завданням є  будівництво нового  спортивного залу у Нижньовербізькому ліцеї.

«У громаді є найбільша школа, яка, на жаль, не має спортивного залу. Ми розпочали виготовлення проєктної документації на нове будівництво спортзалу - з критим переходом до існуючого навчального корпусу ліцею. Вартість проєктної документації складатиме 150 тисяч гривень. На даний час тендер вже проведено, договір укладений, роботи з проєктування ведуться. Після виготовлення документації, матимемо можливість подаватися на конкурси Державного фонду регіонального розвитку, щоб таким чином залучати кошти. Маємо намір спорудити новий зал із сендвіч панелей. Наша завдання – створити якісні умови для навчання дітей», – зазначив очільник громади.

Також цього року встановили й  вуличне освітлення у всіх населених пунктах громади. 

Продовжуючи говорити про безпеку в громаді, Ярослав М’якущак також додає, що в ТГ встановлено камери відеоспостереження. «Встановили десять камер у трьох населених пунктах громади, у ще в одному селі  нині тривають роботи зі встановлення засобів відеофіксації. Ще чотири камери у двох населених пунктах встановимо наступного року. Таким чином,  маємо намір посилити безпеку в громаді, а також мінімізувати аварійні ситуації на автошляхах», – каже М’якущак.