Logo
18 Січня 2020, 10:40

Відновлення після інсульту: у Богородчанській ЦРЛ відкрили реабілітаційну палату

Вчора, 17 січня в КНП “Богородчанська центральна районна лікарня», в складі неврологічного відділення відкрита палата ранньої реабілітації після інсульту хворих.

Про це йдеться на Богородчанській РДА, пише Типовий Франківськ.

В заході взяли участь голова районної державної адміністрації Дмитро Мариневич, заступник голови райдержадміністрації Василь Поштарюк, голова районної ради Михайло Головчук та заступник голови районної ради Ігор Семків. Провели літургію та освятили дане приміщення настоятелі храму Івана Богослова І.Мочкодера та М.Момот.

Інсульти складають одну із небезпек для життя хворих. За рік по Богородчанському районі інсульти коливаються від 120-170 хворих, 2/3 з них інсульти ішемічного характеру інші геморагічного. Смертність від даної нозології становить від 30 до 40 відсотків. Половина з тих, що виживають потребують сторонньої допомоги, багато з них в працездатному віці виходять на інвалідність.

На ремонтні роботи щодо облаштування цієї палати було витрачено близько 90 тис грн. А саме обладнання для ранньої реабілітації становить близько 260 тис грн. Ця палата зроблена одною з перших серед центральних районних лікарень в області. Завдяки цьому пацієнти після перенесення інсультів будуть раніше приступати до активного життя самообслуговування та зменшиться відсоток інвалідності серед них.