Logo
28 Грудня 2017, 20:20

Відомі франківці розповіли як і де святкуватимуть Новий рік

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають.

НР

Незважаючи на те, що Новий рік – одне з небагатьох свят, що об’єднує все людство, але у  різних родинах  існують свої традиції зустрічі торжества.  WestNews напередодні свят вирішив запитати в активних франківчан, як вони відзначають новорічно-різдвяні свята.

Назар Павлів, прикарпатський богатир, проводить свята у родинному колі.

pavliv-300x300

“У нас традиції Нового Року тісно пов’язані з ялинкою. Вона у нас штучна, але її  щороку ми стараємося ставити в кімнаті та прикрасити до 19 грудня. Це для того, щоб Святий Миколай також бачив, яка у нас гарна ялинка, і щоб ті подарунки від нього, які не вмістилися під подушку, він ставив під ялинку. А Новий Рік будемо зустрічати вдома за сімейним столом. Також подивимося якусь цікаву новорічну передачу на телевізорі, якщо така буде. Привітаємо  родичів та знайомих.  А вже вдень, 1 січня, традиційно підемо з дружиною та малюком в гості до батьків – бабусів і дідусів”.

Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, використовує штучну ялинку більше 20-ти років.

цепенда

“Переважно святкую Новий Рік у родинному колі. З 1996 року використовую тільки штучну ялинку. Новорічне дерево прикрашають діти з мамою. Якщо я встигаю – то теж беру участь. Приготування страв – прерогатива дружини, хоча вони не є традиційними, як на Різдво”.

Лілія Боднарчук, голова Івано-Франківської обласної спілки журналістів України, 1 січня відзначає два свята: Новий рік та День народження.

3

“Минулоріч відзначала Новий рік дома. За святковим столом зібрала найближчих друзів, а цьогоріч з сім’єю відзначатиму 2018-й у компанії друзів на Львівщині, в одному із відпочинкових закладів. Що ж до ялинки, то вже традиційно перед Миколаєм прикрашаємо штучне дерево, адже живе, вважаю, має милувати око в лісі чи на подвір’ї. Обов’язково на моїй новорічній красуні має бути іграшкам- символ року. Загалом, дуже люблю Новий рік, адже для мене – це подвійне свято. 1 січня відзначаю ще й день свого народження!”

Максим Карпашкерівник містечка “Нова енергія”, святкує Різдво двічі на рік.

4

“Ми полірелігійна родина – частина римо-католики, а частина – греко-католики. Це означає, що ми двічі святкуємо Різдво ХристовеНовий Рік – як і всі різдвяні свята – сімейні. Цьогоріч ми з родиною зберемося у новорічну ніч, діткам покладемо під ялинку подаруночки та підемо спати невдовзі після опівночі. Найбільше ж ми чекаємо Різдва. Перше проводимо на польський манер, а друге  – в національний з колядкамиЯлинка у нас штучна, а багато прикрас зроблені вручну. Прикрашає новорічне дерево 5-річна донечка”.

Тетяна Терсенова-Заводська, керівник модельної школи краси “Ювента”, поділилася світлиною своєї ялинки.

5

“Новий рік виключно вдома з рідними і близькими! І це головна традиція. А ось 2 числа, по тій же традиції, їдемо в гори. Уже 15 років прикрашаємо штучну, дуже красиву ялинку. У цьому році вона буде в золотих і теракотових тонах”.

5_1

Олег Ганчак, начальник управління транспорту та зв’язку, цьогоріч змінив свої звичаї святкування Нового року.

6

“Традиція – приймати гостей в себе вдома. Опівночі ми слухаємо Гімн України та п’ємо шампанське. Потім йдемо до центральної ялинки. Цього року змінили традицію: будемо святкувати з кумами в Яремче. Діти мої і Наталки виросли. Оксанка, дочка, святкує в своїй компанії, а в кумів ще діти ростуть. Ялинка у нас штучна. Вбираємо її ще до Миколая, але подарунки ставимо під подушку. Обов’язково має бути на новорічному столі запечена курка, яку готую я”.
Марія Козакевич, координаторки ініціативи  “ФранківськЯкийТребаБерегти”, раніше не визнавала штучних ялинок, а зараз хоче спробувати вберегти природу.

7

“Скільки себе пам’ятаю – у батьківському домі завжди була зелена пахуча жива ялинка. Та з віком приходить розуміння, що те якими темпами нищать карпатський ліс просто неприпустимо і дуже хочеться хоч якось спробувати вберегти нашу природу. Пробували ставити ялинку в горщику та на ній заводились якісь жучки. Тому минулого року винайшли ще один спосіб, який був підказаний найменшим малюком. Наша третя дитина якраз починала ходити і для запобігання випадку перевертання ялинки ми придумали розмістити оригінальну саморобну ялинку на стіні, а саме: придбали на ринку три ялинкові гілочки, з’язали їх стовбурами докупи і повісили на стіну. Таким чином утворилась форма трикутника – дуже схожа на форму ялинки. Далі прикрашали традиційно гірляндами та ялинковими прикрасами, які, знову ж таки з практичних міркувань, усі з матеріалів, які не б’ються. Маємо, до слова, кілька пошитих власноруч мною і дочкою з тканини. В бабусі на горищі зберігаються старовинні іграшки, та вони всі скляні. Думаю, коли діти трохи підростуть, ми і цими цінними новорічними артефактами почнемо користуватись. Та звичайно, не так й важливо, яка ялинка стоятиме у вашому домі, головне, щоб навколо неї панували тепло сердець рідних людей, взаємопідтримка та усмішки! Щасливого Нового року!”

Наталя Когут, співзасновниця організації “Дім Сірка”, зустріне Новий рік разом з домашніми улюбленцями.

8

“Новий рік вже втретє відзначаю дома з волонтерами та в колі 20-30 собак. Ялинка у мене штучна. Прикрашаю її іграшками, які не б’ються, бо собаки все перевертають”.

8_1

Наталя Каблюк, фотограф, відзначає свята з коханим.

9

“Цього року варіантів святкування Нового року було безліч: полетіти на Шрі-ланку, поїхати в Фінляндію на останній концерт улюблених HIM чи полетіти в Португалію до друзів. Але все ж вирішили зупинитись на святкуванні з друзями у будинку під Києвом. Хоча все може змінитись. Ялинку не прикрашаємо, оскільки в нас є дві кішки і вони завжди шукають нагоду її перевернути, а таке траплялося неодноразово. Хороша традиція вже 9 років святкувати Новий рік з коханим, а також обов’язково загадати бажання під бій курантів. Мої – завжди збуваються”.

Підготувала Тетяна КУЛІКОВСЬКА