Logo
16 Липня 2020, 14:41

Відомі прикарпатці вітають з 30-річницею прийняття Декларації про державний суверенітет України

Сьогодні, 16 липня, Україна відзначає 30-річницею прийняття Декларації про державний суверенітет України.

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила державно-правовий акт – Декларацію про державний суверенітет України, покликаний гарантувати національні інтереси народу України.  У Декларації вперше в новітній національній історії поруч із «Українською РСР» було вжито слово «Україна» як офіційна назва держави.

Ухвалення цього документа стало ключовим для відновлення історичної справедливості, відродження української державності як втілення ідеї соборності українського народу та його земель, точкою відліку відновлення державної незалежності України загалом, пише Типовий Франківськ. 

Вшановуючи цю визначну подію, відомі громадські діячі та політики Прикарпаття привітали краян з 30-ою річницею прийняття Декларації про державний суверенітет України та відзначили важливість сьогоднішньої дати.

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів:

" Прийняття декларації продемонструвало величезне прагнення українців стати рівними серед рівних, самовизначитися як повноцінна європейська нація. Від імені обласної державної адміністрації щиро вітаю Вас, дорогі краяни, з 30-річницею цієї визначальної історичної події. У доленосні моменти сила національного духу та вміння об’єднатися завжди допомагали українцям здолати усі перешкоди на шляху утвердження та зміцнення державності.  Сьогодні наша країна переживає суворі випробування, але впевненість у тому, що ми дамо відсіч усім викликам сьогодення присутня у наших серцях. Ми обов’язково переможемо, і попереду нас очікують мир, спокій і процвітання".

Народний депутат Верховної ради Олег Синютка:

"Це була програма побудови країни в якій задекларовано "верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах". Сьогодні ми, депутати Європейської Солідарності і всі проукраїнські політики відстоюємо державну українську мову, тримаємо курс країни на ЄС і НАТО! Мова нає єднає від Львова до Донбасу!"

Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Джигіта:

"Споконвічне бажання українського народу жити у власній державі втілилося 16 липня 1990 року в одному з визначальних документів новітньої історії України – Декларації про державний суверенітет України.
У той момент - це було проголошення намірів. Але саме прийняття такої декларації було важливим кроком вперед, як для політичного життя країни, так і для відродження національної свідомості народу на одному з визначних етапів його історії. Саме того дня Україна безкомпромісно й остаточно ступила на шлях цивілізованого європейського розвитку, яким прямує й зараз і який захищає від зазіхань ворогів. Ми завжди пам’ятатимемо, з чого починалася наша незалежність та людей, причетних до її здобуття".

Депутат Івано-Франківської міської ради Петро Шкутяк:

"У день, коли Україна відзначає 30-у річницю прийняття Декларації про державний суверенітет, ми змушені захищати українську мову від промосковських сил. Захищати від «українських» парламентарів, котрі на догоду Кремлю планують зірвати перехід на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року школярів, які досі навчалися російською мовою, відклавши цей перехід до 2023 року. Дякую всім українцям, які сьогодні вийшли під Верховну Раду, під облдержадміністрації. Разом ми відстоємо українську мову і українську державу".

Голова Брошнів-Осадської об'єднаної територіальної громади Івано-Франківської області Назарій Іванів:

"Вітаю з цим величним і значущим ювілеєм прийняття Декларації про державний суверенітет України! Бажаю міцного здоров’я, мирного неба, особистого щастя, благополуччя та Господнього благословення!".

Громадський діяч, голова громадської ради при Івано-Франківській ОДА Віталій Перевізник:

"... кроки відновленої Незалежності. 30 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України! Зі святом, шановні друзі! Бережім Незалежність! СЛАВА УКРАЇНІ!".

Голова Надвірнянської районної державної адміністрації Володимир Пасько:

"Ухвалення Декларації стало першим кроком на тернистій дорозі до незалежності держави та її розвитку. Нехай у Вашому серці ніколи не згасає вогонь любові до рідної землі, а з кожним подихом він здіймається з новою силою заради України та нашого квітучого майбутнього. Слава Україні!".