Logo
9 Червня 2020, 18:46

Відпочивай вдома: чим Прикарпаття приваблює туристів

Така туристична невизначеність незмінно залишить цього літа українців вдома.

Тож "Подробиці" вирішили зробити серію сюжетів про Україну. Адже і в нас є куди поїхати, і на що подивитися.

Ми розкажемо вам про країну, якої ви, можливо, не знали. Але розпочинаємо цикл із одного з найбільш туристичних і красивих регіонів. З Прикарпаття. Його презентує Жанна Дутчак.

Івано-Франківськ. Подорож Карпатами туристи розпочинають звідси. І більшість - сприймає місто лише як транзитний пункт на шляху до гір. А дарма!

ройти Івано-Франківськ з одного кінця в інший можна за кілька годин. Та все найцікавіше у центрі. Якщо шукаєте, де заведіть у навігаторі "Ратуша". І не помилитеся. Це головний символ міста, тут краєзнавчий музей. За переказами, Під будівлею збереглися довжелезні підземні ходи.

У Франківську немає поділу на історичну і сучасну частини. В архітектурі поєднання епох, культур і легенд. Давні собори, мальовничі сквери і найстаріша будівля - костел Діви Марії. Його заклав засновник міста - Андрій Потоцький. Ну і, звісно, фортечна галерея "бастіон"- біля залишків старовинного муру.

Ця стіна це та автентична стіна Станіславівської фортеці яка була побудована наприкінці 17 століття як захист від турецьких нападів.

Івано-Франківськ - це такий собі музей просто неба. На вулицях і площах - десятки кованих скульптур: дерево щастя, великоднє сонце, арка дружби, зграя птахів.

А ось справжній дух Івано-Франківська можна відчути ось тут, на головній пішохідній зоні міста, стометрівці. Назва, звісно, умовна, точніше народна, оскільки вулиця насправді тягнеться майже півкілометра. Тут безліч кав'ярень, книгарень, крамничок. Особливої атмосфери додають вуличні музиканти.

Та все ж нам час їхати. І змінити затишний міський пейзаж на гірські краєвиди!

Яремче, Буковель - курорти популярні та розкручені. Та нам не туди. Ми їдемо в саме серце Гуцульщини. На Косівщину.

Півтори години в дорозі - і ось ми на місці. Гуцульське село Шешори, яке ще називають срібним курортом Прикарпаття.

Таку назву дали через тутешні водоспади. У селі їх два - і вони найгарніші та найбільші у передгір'ї Карпат.

Деталі в сюжеті.