Logo
4 Березня 2016, 18:10

Відпочинок навесні 2016: куди поїхати в Україні

Весна – час, коли природа, прокинувшись від зимової сплячки, щедро дарує нам яскраві фарби і квіткові аромати. Хочеться співати, танцювати, і, звичайно, подорожувати! Саме час вирушати за свіжими враженнями.

Ми розповімо саме про ті місця, які зроблять ваш весняний відпочинок в Україні казковим.

Тюльпановий рай – Кіровоградський дендропарк

1

Не тільки Голландія славиться тюльпанами. В кінці квітня – на початку травня прокидається справжній тюльпановий рай – дендропарк в Кіровограді. У цей час розквітає 500 тисяч цих весняних квітів! Відпочиньте у прекрасній зеленій зоні, для дітей є безліч розваг і атракціонів. Крім того, у вас буде можливість смачно перекусити в одному з кафе, розташованих на території парку.

https://youtu.be/dTRq-DjX5pQ

Як дістатися: від залізничного вокзалу до проспекту Правди їхати маршрутками № 11 або 106, з автостанції № 1 можна скористатися маршрутним таксі № 21, 150, 500, тролейбусом № 10 або своїм транспортом.

Вартість: вхід безкоштовний, атракціони – від 10 до 30 грн.

В Ужгород – на «Сакура-фест»

2

Головне місто Закарпаття Ужгород найкраще відвідати в кінці квітня, коли він увесь у рожевих тонах і оповитий ароматом. Цвіте японська вишня – сакура. Найбільше її на набережній річки Уж, де розташована Липова (сакурова) алея. В цей же час у місті розквітають магнолії, японська айва та інші екзоти. Тут можна по-справжньому відчути, що таке весняний відпочинок в Україні.

В кінці квітня – на початку травня пройде традиційний «Сакура-фест 2016»: ярмарок «Сонячний напій», запуск небесних ліхтариків, творчі конкурси, літературні заходи і багато іншого.

 І, звичайно ж, туристів чекає славетний Ужгородський замок, що веде свою історію з 11 століття.

Як дістатися: до набережних Студентська і Незалежності пішки з центру, а до Замкової гори – маршрутним таксі  або своїм транспортом по вулиці Замковій, що переходить в Капітульну.

Вартість: по алеї гуляєте безкоштовно, вхід до замку – 25 грн, дитячий – 15 грн.

Долина нарцисів

3

Якщо вже ви опинилися в Закарпатті, то після Ужгорода, на початку травня, відвідайте ще одне чудове місце – Долину нарцисів. Це частина Карпатського біосферного заповідника. Вона знаходиться на околиці містечка Хуст в урочищі Кіреші. Долина унікальна тим, що це – природний масив нарцисів, один з найбільших у світі.

А в центрі містечка огляньте руїни Хустського замку – за легендою, він належав предкам Дракули.

Як дістатися: від Мукачева до Хуста 66 км, у східній околиці Хуста є вказівник на долину. Ходять автобуси, маршрутки, пішки 4 км.

Вартість: 15–25 грн за вхід у заповідник, на територію замку вхід вільний.

Шоколадно-батярський Львів

4

Серце Західної України – Львів, славиться своїми шоколадними традиціями. 4–8 березня 2016 тут, у Палаці мистецтв Львова, пройде традиційне Х Свято Шоколаду, приурочене до Міжнародного жіночого дня. Можна власними руками виготовити іменний шоколадний вагончик і навантажити його солодощами.

https://youtu.be/4TRie9jcmYY

Вас чекають майстер-класи та море позитиву.

Трохи пізніше, 7 травня, Львів святкує свій День народження. Недарма в цей час сюди з’їжджається  безліч туристів. Цього року на площі Ринок в центрі міста 1–3 травня проходитиме День батяра. Буде весело! Адже батяри – це такі непередбачувані люди, які іноді здійснюють дивні вчинки. Якщо ви зважилися їхати на травневі свята, забронюйте заздалегідь квитки, квартиру або готель у Львові.

Як дістатися: від вокзалу до площі Ринок і до Палацу мистецтв ходить трамвай і маршрутки.

Вартість: платите за сувеніри та шоколад.

Бузковий гай у Диканьці

5

Оспіване Гоголем, селище Диканька на Полтавщині славиться не тільки народними традиціями, але і природними чудесами – Бузковим гаєм і Кочубеївськими дубами, одному з дубів 800 років. Їхати сюди краще в середині травня, щоб вдосталь насолодитися пишним цвітінням і ароматом бузку, що росте на площі майже в 3 гектари.

Як дістатися: від Полтави до Диканьки ходять автобуси і маршрутки кожні півгодини.

Вартість: вхід безкоштовний, атракціони – від 10 грн.

Бузок у Київському ботсаду

6

Пишністю бузку можна помилуватися і в Національному ботанічному саду у Києві. Тут зібрано 180 сортів і гібридів, що ростуть на площі майже 2,5 га. За своєю витонченістю і пишністю сирінгарій залишається неперевершеним. Найкращий час для відвідування – травень.

Як дістатися: від метро «Печерська» тролейбусом № 14 або автобусом № 62 до зупинки «Ботанічний сад».

Вартість: квиток коштує 30 грн, дитячий – 10 грн.

Рафтинг на Черемоші

7

Відпочинок у мальовничих Карпатах можна вдало доповнити екстримом. Відправляйтеся в рафтинг-тур на річку Черемош. Кращий час для сповнених адреналіну прогулянок по гірських порогах – це травень. Свої послуги (човни, катамарани) пропонують рафтинг-клуби. Також організовують сходження на вершини гір. Можна вибрати тур або приїхати самому, попередньо домовившись про нічліг.

Як дістатися: маршрути стартують від села Дземброня. Це 65 км від Яремче. У Татарові повернути на Ворохту, проїхати Кривопільський перевал і, не доїжджаючи Верховини, повернути в село Ільці. Звідти до села Дземброня 40 хв по грунтовці. З Києва ходить автобус Київ – Верховина.

 Вартість: годинний сплав з інструктором – від 300 грн.

На зустріч Сонцю 2016

8

Під час цього фестивалю блакитне небо Кам'янця-Подільського стає різнобарвним. У цьому році 20–22 травня у вас буде чудова можливість не тільки побачити фестиваль повітроплавання, а й самому покататися на повітряній кулі. Якщо ви хочете  побачити Кам'янець з висоти пташиного польоту, насолодитися величчю Кам'янець-Подільської фортеці, відчути дух середньовіччя – вам на фестиваль «На зустріч Сонцю». Крім цього, 21 травня святкується  День міста, тому велика кількість різноманітних заходів та сюрпризів вам гарантована.

Як дістатися: в Кам'янець-Подільський регулярно курсують поїзди і автобуси, але на травневі свята краще купувати квитки заздалегідь. Шоу можна спостерігати в таких місцях: Троїцька площа, площа Вірменський ринок, стадіон школи № 1, вали Нового Замку.

Вартість: подивитися на повітряні кулі та відвідати День міста можна безкоштовно, а от політати на повітряній кулі обійдеться в копієчку – близько 3000 грн на одного. Один з організаторів – Центр повітроплавання «Триглав».

Джерело: Igotoworld