Logo
11 Червня 2021, 20:05
Теги: екологія

Виїзне засідання Екологічного комітету Верховної Ради України

На Прикарпатті відбулося виїзне засідання Екологічного комітету Верховної Ради України, під час якого обговорили питання впровадження протипаводкової Директиви ЄС, яка передбачає оновлення норм законодавства, моніторинг ризиків затоплень та проведення заходів для їх попередження.

Минулого року Івано-Франківщина отримала значний досвід під час червневої повені. Ми проаналізували недоліки, зробили певні висновки, щоб не допустити повторення.

Щоби вміти управляти ризиками, необхідно володіти достатньою технічною інформацією про водні об’єкти: гідравліку річок, їх пропускну здатність тощо. Нашим пріоритетним завданням на сьогодні є визначення тих місць, які несуть загрозу життю та здоров'ю людей підчас паводків. Ми повинні працювати на випередження: адже кожна вкладена гривня у превентивні заходи - це сім гривень на ліквідацію.

В обласній державній адміністрації створена робоча група, до якої увійшли представники відповідних служб і відомств, а також науковці та експерти. Завданням групи є проведення досліджень та напрацювання пропозицій щодо запобігання руйнівним наслідкам підчас повеней. Наразі вже здійснено аналіз водних об’єктів, зафіксовано перелік найпроблемніших місць та визначено план об’єктів, які потребують фінансування.

Облдержадміністрація працює нам тим, щоб Кабінет міністрів України виділив кошти для області на протидію повеням та паводкам.