Logo
11 Лютого 2015, 17:38

«Війна зробила з кожного солдата філософа», – режисер фільму «Добровольці Божої Чоти»

В Івано-Франківську режисер Леонід Кантер та один з головних героїв боєць з позивним Данте презентували фільм «Добровольці Божої Чоти».

фільм

Розпочали роботу над документальним фільмом ще у вересні минулого року. Зйомки, в основному, велися в селі Пісках та Донецькому аеропорті.

«Фільм зроблений не лише для українців, але й для людей за кордоном і для тих, хто буде дивитися його через 30 років. Монтуючи фільм ми ставили собі запитання: чи зрозуміють це, до прикладу, французи? Якщо ні, то вирізали той момент. Ми хотіли показати в цьому фільмі хто такі українці і за що вони боряться. Ми не показували їхнього ворога , бо це не суттєво. Головне те, за що ці люди боряться –  незалежність, цінності», - зазначив на прес-конференції Леонід Кантер.

Саме тому в перекладі для іноземного показу фільм носитиме назву «Українці». Автори хотіли, щоб саме таким був образ українців у жителів інших країн. Його покажуть в Італії, Польщі, Франції, США та Канаді.

«Війна зробила з кожного солдата філософа. Кожен з них задумався над такими речами як життя, смерть, мить, що таке «сьогодні», «щастя»… Хоча на війні щастя – кожну мить. Закінчився танковий бій, солдати щасливі, що живі, щасливі що лише поранені», – розповів режисер.

За його словами, найважче під час роботи над фільмом був монтаж. Адже тоді, коли знімали фільм, його герої були живими, а під час монтажу деякі з них пішли із життя.

«Ці кадри щодня дивишся, дивишся, дивишся... Це дуже тисне на психіку. Тому на деякий час ми змушені були призупинити роботу над фільмом. Це було зв’язано з психологічним фактором, а також з фінансовим. Адже фільм ми робили власним коштом», –  зазначив режисер.

У більшості українських кінотеатрів відбудеться лише один показ фільму. Проте, автори пропонують його в прокат, адже в Києві фільм демонструють вже другий тиждень і глядачі купують навіть білети на стоячі місця. Така ж ситуація у Львові та Тернополі.

Крім цього, «Добровольці Божої Чоти» планують відправити на майже 100 кінофестивалів, щоб в такий спосіб донести його до широкої аудиторії.