Logo
25 Січня 2024, 17:14
Теги: Іл-76

Використання Іл-76 та обмін, який не відбувся: у розвідці розкрили нові деталі аварії

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов розповів, для чого використовувався російський літак Іл-76, який напередодні впав у росії, та деталі про підготовку до обміну, який так і не відбувся.

Про це він сказав в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо інформації про те, що на літаку могло бути російське військово-політичне командування.

"Не йдеться про командування. Але так, декілька VIP-персон, представників російської влади і, зокрема військових мали бути на цьому борту. Але в останній момент ФСБ наполегливо порекомендувало їм скористатися іншим видом транспорту", - нагадав Юсов.

За його словами, це може свідчити про "сплановану провокацію і підготовку дій умисного характеру, які призвели до цієї авіатрощі".

"Тут багато запитань і багато інформації, яка не стикується або свідчить про зумисні дії Російської Федерації, які можуть бути і черговим воєнним злочином, черговим порушенням міжнародного гуманітарного права і Женевської конвенції", - сказав представник ГУР.

Він навів приклад, що питання доставки військовополонених на обмін як і питання умов їхнього утримання в цілому – це відповідальність країни, яка їх утримує.

"Україна зі свого боку вжила всіх необхідних заходів безпеки, зокрема й безпеки для російських військовополонених, щоб учорашній обмін відбувся", - зауважив Юсов.Представник ГУР розповів, що цивільний транспорт з російськими військовополоненими знаходився на місці, це Сумський напрямок.

"Все було готове для обміну. Відповідні служби попереджені, забезпечений режим тиші на відповідному напрямку. Прикордонники, Сили безпеки і оборони – в цілому всі відпрацювали належним чином", - сказав він.

За словами Юсова, минулого разу, 3 січня, коли Україна повернула 230 своїх захисників, Росія також використовувала авіасполучення для переміщення наших полонених.

"Але тоді було заздалегідь попереджено Україну. І було прохання забезпечити режим тиші, тому що сідає борт з військовополоненими українцями. І звичайно, Україна дотрималась цього, і успішний обмін був реалізований", - зауважив він.Водночас стосовно "вчорашніх заходів", зазначив Юсов, "такої інформації а ні в усному, ані в письмовому вигляді з боку держави-агресора не надходило".

це дуже важливий факт. Так само важливим фактом є те, що за зізнанням самих росіян, вони використовують для транспортування українських військовополонених військову авіацію. Іл-76М - це військовий літак, з відповідною модифікацію, зі спареною зенітною гарматою на хвостовій частині, 23-міліметровою", - розповів представник ГУР.

Він додав, що цей літак перебуває на озброєнні військово-космічних сил росії.

"Це ті самі літаки, які помічені, і він, конкретно цей борт, помічений в аеропорту "Енгельс-2", Саратівська область, - для забезпечення БК стратегічної авіації противника. Тобто це ті самі ракети, які летять по Україні і по українських цивільних об’єктах, мирній інфраструктурі. Це той самий літак, який постачав в Бєлгородську область ракети С-300, С-400 для ударів по Харкову і Харківщині", - зауважив Юсов.

Так, наголосив він, "самі росіяни говорять про те, що ті засоби, які використовуються для постачання сил і засобів противника - зброї, особового складу, використовуються, імовірно, одночасно з транспортуванням українських полонених".

"Тоді це зізнання в черговому воєнному злочині", - сказав представник ГУР.