Logo
14 Серпня 2019, 19:45

Вилов раків: у Франківську на озері затримали рибалок-порушників

Івано-Франківський рибоохоронний патруль включив міські озера обласного центру Прикарпаття до регулярних маршрутів проведення рейдів.

Про це повідомляє Івано-Франківський Рибпатруль, пише Типовий Франківськ.

 Заходи посилення контролю викликані почастішанням випадків порушення правил рибальства на цих водоймах Івано-Франківська. Також надходять повідомлення на "гарячу лінію" рибпатруля стосовно охорони водних біоресурсів озер в межах міста.

Так, 29 липня в темну пору доби на т.зв. "Німецькому" озері в мікрорайоні Пасічна м. Івано-Франківськ рейдовою групою рибпатрульних зафіксовано 4 випадки порушення правил рибальства під час вилову раків.

Нагадуємо, що п. 4.5 Правил любительського і спортивного рибальства забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Саме такі правопорушення вчинили 4 місцевих мешканці: вночі ловили підсаками раків із застосуванням підсвічування. На них рибпатрульні склали адмінпротоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Всіх було притягнуто до відповідальності: кожному накладено штрафи по 170 грн.

Крім того, троє рибалок вже встигли трохи наловити раків. Їм було нараховано збитки, завдані внаслідок незаконного вилучення водних біоресурсів, - 127,5 грн за 5 екз., 255 грн за 10 екз. та 510 грн за 20 екз. раків. Частину улову (живих та неушкоджених, щойно виловлених раків) рибалки самі випустили назад у водойму.

А 2 серпня 2019 року на цьому ж "Німецькому" озері складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП на місцевого мешканця за грубе порушення правил рибальства - перевищення добової норми вилову водних біоресурсів. Завдані таким незаконним виловом збитки склали 153 грн. Матеріали справи передано до суду для притягнення порушника правил рибальства до відповідальності: накладення штрафу від 340 до 680 грн.

Того ж дня на цій міській водоймі рейдовою групою було затримано двох чоловіків, які, щоб наловити риби, орудували 10-метровою сіткою. На момент затримання вони були ще без улову. Рибпатрульні склали адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Сітне знаряддя лову вилучено. Матеріали справи направлено до суду, де визначать розмір штрафу кожному порушнику - від 340 до 680 грн.

Не залишається без уваги рибпатруля також Івано-Франківське міське озеро. 3 серпня на водоймі виявлено та вилучено 25-метрову сітку. Риби в забороненому сітному знарядді лову не було. За цим фактом держрибінспекторами складено відповідний акт.

Принагідно нагадуємо, що з 1 серпня до 10 вересня діє заборона вилову раків під час їх другої линьки.

Повідомити про порушення Правил рибальства можна за телефоном цілодобової "гарячої лінії" Івано-Франківського рибоохоронного патруля: (097) 392-72-80.