Logo
27 Березня 2023, 15:37

Вимагали "данину" за кожну тонну: в Україні викрили корупційну схему із "зерновим коридором"

У Держпродспоживслужбі Одеської області викрили корупційну схему, пов'язану з експортом за "зерновою угодою". Чиновників упіймали на зборі "данини" – по 40 центів (близько 15 грн) з кожної тонни зерна. Так, лише на одній партії у 30 тис. тонн ділки "заробляли" 12 тис. доларів, або близько 450 тис. грн.

Гроші вимагали з представників компаній, які безпосередньо займаються експортом українського продовольства у рамках "зернової угоди". Про це повідомила Служба безпеки України (СБУ), передає Типовий Франківськ.

"За хабар чиновники "гарантували" зернотрейдерам безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції. За відмову платити данину погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури", – зазначили у СБУ.

Правоохоронцям вдалося задокументувати два епізоди отримання хабарів. Посередник, якого "найняли" чиновники, мав отримати від трейдерів еквівалент майже 400 тис. грн. у доларах США готівкою.

"У рамках кримінального провадження СБУ задокументувала передачу посереднику чергового завдатку. Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). Продовжується розслідування", – повідомили у СБУ.

 

 

 

Фото з відкритих джерел