Logo
21 Серпня 2020, 13:49
Теги: театр

Вистави просто неба: у Франківську стартує новий театральний сезон

"Нація" - на вершині Піп Іван в Карпатах, "Фелікс Австрія" - на площі Бастіону, "Солодка Даруся" - на літньому майданчику Промприлад. Реновація, "Три сестри" - у Палаці Потоцьких, "Енеїда" - на Німецькому озері - Франківський драмтеатр відкриває новий театральний сезон 2020-2021.

Про особливості та плани на цей сезон розповів його керівник Ростислав Держипільський, пише Суспільне.

Тож стартуватиме він на День Незалежності з постановки драми-реквієм "Нація" за однойменною книгою Марії Матіос на кількох майданчиках будівлі колишньої астрономічної обсерваторії на вершині гори Піп Іван.

З першого вересня чотири дні поспіль актори зіграють свої знакові вистави на локаціях Івано-Франківська: "Фелікс Австрія" - на площі Бастіону, "Солодка Даруся" - на літньому майданчику Промприлад. Реновація, "Три сестри" - у Палаці Потоцьких, "Енеїда" - на Німецькому озері.

"Саме там була перша дерев’яна резиденція міста (Бастіон). А вже потім вона перейшла до Палацу Потоцьких", - пояснює вибір місця для вистави "Фелікс Австрія" директор Ростислав Держипільський. - Ми працювали онлайн, дистанційно. Але я переконаний, що родзинка - в живому спілкуванні. Це те, що не може зробити жодне мистецтво, окрім театрального. Тому будемо пробувати".

5-6 вересня відбудеться прем’єра драми "Едіп" за трагедією Софокла в перекладі Івана Франка (режисер Андрій Приходько).

Наприкінці вересня Франківський драмтеатр поїде до Кропивницького на 50-й ювілейний фестиваль "Вересневі самоцвіти". Там він представлятиме мюзикл "Гуцулка Ксеня" Ярослава Барнича та драму "На західному фронті без перемін".

Головний режисер Жюль Одрі відновив роботу над постановкою вистави "Мадам Елен", прем’єра якої мала відбутися 19-го березня: "У мене була зустріч з мадам Елен. Я мав кілька зустрічей з нею. І це емоційна історія для мене. Вона відбувається тут і зараз. Вона - про час. Про те, що без минулого не може бути майбутнього". У планах Одрі - робота за сімома творами Миколи Гоголя у форматі кабаре.

До слова, Франківський драмтеатр виграв грант Українського культурного фонду на інклюзивний проєкт "Колаборація". У ньому братимуть участь люди з інвалідністю.

"Колаборація" - це для мене своєрідна місія. Бо працювати з людьми з інвалідністю дуже важко. Працювати так, щоб їх не затиснути, щоб вони вільно відчували себе на сцені", - ділиться балетмейстер Дмитро Лека. Також 26-го серпня відбудеться набір нових творчих людей до команди Франківського драмтеатру.