Logo
29 Листопада 2022, 17:07

Вистояти під обстрілами: як Україна відновлює енергосистему після ракетних атак

Українська енергосистема пережила найважче випробування за всю історію – масштабне відключення через російські ракетні обстріли.

Про це інформує УНІАН.

Українська енергосистема пережила сьому масштабну атаку російських ракет та дронів. На цей раз наслідки для країни були найсерйознішими за всю історію нашої енергетики: абсолютна більшість споживачів залишилась без електрозабезпечення. Деякі міста, включно зі столицею, на добу залишились ще і без тепло та водопостачання, а також без мобільного зв’язку. Російські терористи занурили у пітьму також частину сусідньої Молдови, яка з’єднана з української енергосистемою.

В Україні були застосовані заходи, заготовлені на випадок повного блекауту. З одного боку, те, чого так всі боялися – масові відключення споживачів - дійсно сталося. З іншого боку, героїчними зусиллями енергетиків національна система електропостачання була "піднята" та стабілізована менш ніж за добу. Тобто наша країна і її мешканці впорались із найгіршим сценарієм і отримали унікальний досвід.

Деякі експерти стурбовані, що після наступних атак енергетики вже не зможуть так швидко ремонтувати пошкодження, бо закінчуються запаси критично необхідних трансформаторів великої потужності. Саме трансформаторні підстанції є головною ціллю окупантів, бо вони забезпечують шляхи передачі електроенергії від її виробників – електростанцій - до споживачів.

Європейські партнери надають Україні допомогу у вигляді обладнання для відновлення, але високовольтні трансформатори - це унікальне штучне обладнання, на закупку та встановлення якого потрібен час.

Проте, Україна наразі робить все можливе і не можливе, щоб знайти вирішення цієї проблеми. Окремо варто зазначити, що урядовці та представники енергетичних компаній навмисно не розголошують інформацію про запаси та стан обладнання в країні, щоб не допомагати безжальному ворогу країні-терористу Росії.

 

 

 

Фото з відкритих джерел