Logo
2 Вересня 2020, 15:49

Віталій Федорів: Керівники районів та ОТГ мають пришвидшити роботи з відновлення об’єктів, пошкоджених стихією

Сьогодні під керівництвом голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва, заступника голови ОДА Світлани Онищук відбулася онлайн-нарада із головами об’єднаних територіальних громад, керівниками структурних підрозділів ОДА, обласних управлінь та служб.

Про це повідомили у пресслужбі Івано-Франківської облдержадміністрації, пише Типовий Франківськ.

Розпочинаючи нараду, Віталій Федорів зауважив, що основною темою сьогоднішньої наради є надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах в умовах децентралізації влади.

Посадовець звернув увагу керівників районів та ОТГ на пришвидшенні проведення робіт із відновлення пошкоджених об’єктів внаслідок червневої стихії та використанні бюджетних коштів, виділених на це. Голови ОТГ доповіли про ліквідацію наслідків стихії та проведення робіт із відбудови пошкодженої інфраструктури.

«Президент та Уряд багато зусиль та ресурсів доклали для того, щоб ефективно подолати наслідки цьогорічної повені. Необхідно активізувати роботу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на відновлення пошкоджених об’єктів. І це повинно бути виконано у відповідності до плану-графіку робіт задля виділення додаткового фінансування із Державного бюджету, - зазначив Віталій Федорів. - Розпорядникам коштів необхідно максимально швидко та ефективно забезпечити укладання договорів, проведення відповідних експертиз, підготовку якісної документації задля скоординованої роботи із відновлення цих об’єктів».

Зосередивши увагу учасників наради на соціальному захисті громадян, Світлана Онищук наголосила на важливості вдосконалення системи соціального захисту в умовах створення об’єднаних територіальних громад та налагодженні у цьому контексті співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Соціальний блок в наших об’єднаних територіальних громадах теж треба вдосконалювати. Сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, позбавлені батьківського піклування, перестарілі особи, пенсіонери, інваліди, загалом малозахищені громадяни, потребують уваги органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», - зауважила посадовиця.

На нараді йшлося про роботу служб у справах дітей, впровадження програмного комплексу «Соціальна громада», реалізацію пілотного проекту «Розвиток соціальних послуг», надання соціальних послуг у відділеннях стаціонарного догляду в ОТГ.