Logo
21 Вересня 2020, 18:49
Теги: Федорів, ОДА

Віталій Федорів: Кошти отримані від ЄС допоможуть будувати інфраструктурні об’єкти

Під час сьогоднішньої щотижневої онлайн-наради голови обласної держаної адміністрації Віталія Федоріва йшлося про відбір проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Про це інформує пресслужба обласної державної адміністрації, пише Типовий Франківськ.

Віталій Федорів наголосив, що це саме те джерело коштів за допомогою якого можна будувати інфраструктурні об’єкти.

Заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Іван Загірняк розповів, що секторальна підтримка ЄС здійснюється відповідно до програми «Підтримка регіональної політики України», яка фінансується за кошти державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Передумовою впровадження цієї підтримки було підписання Угоди між Урядом України і Європейською комісією про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

Зауважувалося, що на території області реалізуються два проекти, де обласні установи виступають партнерами.

У вересні 2020 році Міністерством регіонального розвитку України було оголошено другий конкурсний відбір проектів, на який передбачено кошти у державному бюджеті в обсязі понад 600 млн. гривень. Заявниками проектів визначені центральні, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та агенції регіонального розвитку.

Визначені й напрямки програм регіонального розвитку, за якими можуть подаватися ці проекти, зокрема, інноваційна економіка й інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, людського потенціалу, підтримка розвитку територій та ефективне управління регіональним розвитком.

Додамо, що після завершення терміну подання проектів, Мінрегіон перевіряє комплекти документів на відповідність до визначених вимог. Далі експертна група здійснює оцінювання проектів відповідно до встановлених критеріїв оцінювання і надає рейтингові списки на конкурсну комісію, де визначаються проекти – переможці. Результати конкурсу затверджуються відповідною постановою Кабінету міністрів України. Загальна тривалість процедури подання, відбору та затвердження результатів триває близько чотирьох місяців.