Logo
29 Січня 2020, 16:29

Віталій Федорів: Маємо на ділі, а не на словах об’єднати Україну і людей

Сьогодні заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів перебуває у Львові, де бере участь у робочій зустрічі представників Івано-Франківської, Львівської, Луганської та Донецької областей – підписантів Меморандуму про міжрегіональну співпрацю в рамках програми «Змінимо країну разом».

Віталій Федорів привітав учасників «круглого столу» та відзначив, що хоч Івано-Франківщина надавно приєдналася до програми, проте активно включилася в роботу і спрямовує зусилля на її реалізацію, пише Типовий Франківськ із посиланням на пресслужбу ІФ ОДА.

«Для нас це безпосередній шанс для об’єднання. Ми зшиваємо те, що окупанти роз’єднували багато років. На ділі, а не на словах об’єднати Україну і людей. Адже історія нас вчить, що 100 років тому через відсутність консолідації у суспільстві, різне бачення в інтелігенції та серед тодішніх керівників не вдалося зберегти державу. Тепер знову постає питання єдності і територіальної цілісності країни. Тому ми всі, кожен на своєму місці, маємо зробити все від нас залежне, щоби задум агресора залишився тільки задумом, а наша країна була вільною, демократичною, європейською державою, де живуть заможні люди», - сказав Віталій Федорів.

Посадовець також розповів про перші кроки з реалізації проекту «Змінимо країну разом» в області.

Так, оздоровчий табір «Карпатські зорі» прийняв дітей з Донеччини, а колективи з Донецької і Луганської областей взяли участь у Міжнародному Різдвяному фестивалі «Коляда на Майзлях», запрошено гостей на Міжнародний фестиваль «Карпатський простір», щоби ознайомити з культурою нашого регіону, співпрацювати у галузях освіти, спорту, культури.

«Сьогодні ми напрацюємо спільні плани, над реалізацією яких будемо працювати надалі», - наголосив заступник голови ОДА.

Слід зазначити, що програма реалізується з 2018 року Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» у співпраці з Львівською та Луганською областями. У грудні минулого року до неї приєдналися Івано-Франківщина та Донеччина, підписавши відповідну угоду про співпрацю.

Також було підписано Меморандум між Міністерством освіти і науки України та цими чотирма областями, яким передбачено міжрегіональну співпрацю між закладами освіти, культури і ЗМІ у 2020 році. На зустрічі йшлося про основні напрямки та шляхи реалізації програми «Змінимо країну разом». Її мета - налагодження співпраці, спрямованої на подолання стереотипів та формування загальноукраїнської солідарності між регіонами для досягнення єдності та розвитку держави.