Logo
2 Червня 2020, 16:17

Віталій Федорів: Медичні заклади Прикарпаття, які лікують хворих на COVID-19, в числі найбільш забезпечених профільним обладнанням у державі

На цьому сьогодні під час чергового онлайн-брифінгу наголосив голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів.

Керівник області зазначив, що на сьогодні рівень забезпеченості закладів охорони здоров’я Івано-Франківщини засобами індивідуального захисту відповідно до місячної норми складає 70 відсотків від потреби, інформує пресслужба ІФ ОДА.

«Усі лікувальні заклади області, які спеціалізуються на коронавірусних хворих, на належному рівні забезпечені засобами індивідуального захисту, - підкреслив Віталій Федорів. – Окрім того, за рівнем забезпеченості обладнанням область перебуває в авангарді, оскільки відсоток наявного медичного оснащення складає 94 відсотки. До слова, це один із найвищих показників у державі».

За словами Віталія Федоріва, забезпеченість закладів охорони здоров’я усім необхідним – це прямий обов’язок обласної влади. Разом тим, усі медустанови, які лікують хворих на коронавірус, отримали гарантії по пакету COVID-19, який передбачає підвищені виплати із заробітної плати, забезпеченість необхідним обладнанням та засобами індивідуального захисту.

Нагадаємо, що станом на 2 червня в області виявлено 1442 хворих на коронавірус. Протягом доби зафіксовано 22 нових випадки. Одужали, - за інформацією Центру громадського здоров’я України, - 843 особи. Летальних випадків зафіксовано 83.

Також, за словами Віталія Федоріва, вдалося помітно збільшити подобове проведення тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції. Наразі за добу проводиться у середньому 300 діагностик. Упродовж останніх 24-х годин зроблено 350 тестів.

Щодо послаблення карантинних заходів, то варто відмітити, що станом на 1 червня на Прикарпатті відновили роботу 48 дитячих дошкільних заклади, - а це 229 груп. Таким чином, для 2144 дошкільнят створили безпечні умови перебування, передбачені Міністерством охорони здоров’я України.