Logo
21 Липня 2020, 16:58

Віталій Федорів: у медзакладах Прикарпаття облаштували 16 відпочинкових кімнат для персоналу

У Комунальному некомерційному підприємстві «Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради» облаштували одну із перших кімнат відпочинку для медичних працівників. На відкриття завітав голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, керівник громадської організації «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк та представник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Яромир Удод.

Про це інформує пресслужба обласної державної адміністрації, пише Типовий Франківськ.

За словами Віталія Федоріва, реалізувати проєкт «Здорові медики – здорова громада» із облаштування кімнат відпочинку вдалося завдяки підписанню Меморандуму про співпрацю між обласною державною адміністрацію та громадською організацією.

«За ініціативи «Молодої Просвіти Прикарпаття» в області буде створено 16 кімнат для відпочинку працівників медичних закладів. Вони будуть облаштовані у тих лікарнях, де є найбільше хворих на коронавірус, - підкреслив керівник Прикарпаття. - Оскільки кількість випадків захворювання на COVID-19 в області зростає, ми розуміємо, яке навантаження сьогодні лягає на плечі медичних працівників. Саме для їх відпочинку, подолання стресу та запобіганню наслідкам професійного вигорання, у лікарнях організовуються зони релаксу, де медичні працівники зможуть відпочити після напруженого дня».

Зазначимо, що у рамках проекту кімнати відпочинку будуть створені у медичних закладах Івано-Франківська, Калуша, Долини, Рожнятова, Яремча, Надвірної та Коломиї. Також зони відпочинку облаштують на станціях і підстанціях швидкої медичної допомоги у Галичі, Тлумачі, Тисмениці, Городенці, Снятині, Перегінську, Івано-Франківську.

Як зазначила Євгенія Бардяк, у першу чергу обирали лікарні в громадах, де найвища захворюваність на коронавірусну інфекцію, бо там і більша навантаженість на медиків. Для створення кімнати відпочинку закупили необхідні для комфортного перебування речі: меблі, холодильник, мікрохвильову, телевізор, кавомашину, кварцову лампу. Вартість облаштування однієї кімнати – 60 тисяч гривень. Також у рамках проєкту для лікарів, фельдшерів, медсестер проводитимуть безкоштовні групові онлайн-консультації психологів для подолання наслідків професійного вигорання, перевантаження і стресів.