Logo
13 Серпня 2020, 18:10

Віталій Федорів: основне завдання децентралізації – зміни на краще

Сьогодні під час дискусії «Вектори децентралізації: про основні завдання та подальші кроки» голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів акцентував увагу на завданнях реформи децентралізації та територіальної організації влади. На Прикарпатті повний шлях з утворення пройшли 39 об’єднаних територіальних громад. Вони реально відчули позитивні зміни і у фінансуванні, і в збільшенні повноважень, і в можливостях самим вирішувати всі питання місцевого життя.

Про це повідомляє пресслужба ОДА, пише Типовий Франківськ.

Характерним для нашої області є той факт, підкреслив очільник ОДА, що місцеві еліти і лідери громадської думки повірили в реформу. За ці роки низка керівників районних рад, місцевих державних адміністрацій і їх структурних підрозділів очолили створені ОТГ, помінявши свої високі посади на нелегку працю на користь своїх громад.

Нагадаємо, в області також відбудеться зміна адміністративно-територіального устрою. Замість 14-ти районів буде 6. Віталій Федорів переконаний, що це також стане непростим випробування.

«Ми зацікавлені зберегти кращі кадри, які зможуть ефективно працювати в нових структурах і в нових умовах, з новими, конкретизованими для обласної і районної ланок повноваженнями місцевих державних адміністрацій, – наголосив Віталій Федорів. – Все це тільки частина наших з вами завдань. Основне полягає в тому, щоб люди побачили реальні зміни на краще, відчули себе господарями в містах, селищах і селах. Тільки тоді можна буде вважати, що ця реформа стала справді успішною».