Logo
31 Серпня 2020, 17:25
Теги: Федорів

Віталій Федорів: Потрібно підвищити готовність медзакладів другої хвилі для госпіталізації хворих з COVID-19

Очільник ОДА Віталій Федорів доручив керівникам районів підвищити рівень готовності медзакладів другої лінії для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу.

Про це повідомили у Івано-Франківській обласній держадміністрації, пише Типовий Франківськ.

З моменту поширення коронавірусу в Україні зареєстровано 121215 хворих на COVID-19. На Прикарпатті на коронавірусну хворобу захворіло вже 8661 особа. За останню добу недугу виявлено у 165 жителів області.

Такі дані сьогодні під час онлайн-наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва із головами райдержадміністрацій та керівниками структурних підрозділів ОДА повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська.

За словами посадовиці, за останніх 10 днів на Івано-Франківщині щоденно реєструється 160-175 хворих на COVID-19. Загалом найбільше хворих зареєстровано у п’яти районах та в обласному центрі, зокрема, в Тисменицькому (692 випадки), Калуському (717), Коломийському (787), Косівському (624), Надвірнянському (485) районах та м. Івано-Франківську (2738).

Ірина Кобельська акцентувала увагу на значному зростанні кількості звернень прикарпатців до медичних закладів області із симптомами COVID-19. Зокрема, наголосила, що щоденно бригадами екстреної медичної допомоги скеровуються на стаціонарне лікування 60-80 хворих з підозрою на коронавірус.

«Для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 в області розгорнуто 1731 ліжко у закладах першої хвилі, визначених для госпіталізації хворих із підозрою та підтвердженням коронавірусної хвороби. Зайнято хворими 1165 ліжок або 67,3 %, - зазначила управлінець. - На стаціонарному лікуванні перебувають понад 500 хворих із пневмоніями. У відділеннях інтенсивної терапії розгорнуто 129 ліжок, перебуває на лікуванні 95 хворих, із них четверо на штучній вентиляції легень та 40 - на СІРАР-терапії. Амбулаторне лікування отримують 490 пацієнтів із легкими формами захворювання».

У зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації для лікування хворих вже додатково розгорнуто 225 ліжок. Також облаштовують ліжкомісця у шести закладах другої лінії (Коломийська інфекційна лікарня, Тлумацька ЦРЛ, Богородчанська ЦРЛ, Снятинська ЦРЛ, Яремчанська ЦМЛ, Бурштинська ЦМЛ).

«Зважаючи на значне зростання кількості хворих на COVID-19, хочу звернутися до голів райдержадміністрацій та керівників міст із дорученням вишукати необхідний фінансовий ресурс для підвищення готовності медичних закладів другої лінії для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу, їх контрактування з НСЗУ за відповідним пакетом Програми медичних гарантій, - наголосив Віталій Федорів. – Лікарні, які лікують хворих на COVID-19, повинні бути забезпечені всіма необхідними медикаментами та обладнанням для надання належної допомоги пацієнтам».

Слід додати, що на сьогодні вірусологічними лабораторіями проведено 13017 досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції, з яких 8661 із позитивним та 4184 з негативним результатами.

Також йшлося про регіональні показники для карантину, згідно з якими проводиться зонування адміністративних одиниць для протидії коронавірусу.

Додамо, що кількість нових випадків захворюваності в області на 100 тисяч населення наразі складає 87,48. Середня кількість тестувань – 75,66. Завантаженість ліжок - 67,3 %. На основі зазначених даних три міста і три райони Прикарпаття потрапили до «червоної зони», в яких посилено карантинні заходи.