Logo
5 Жовтня 2020, 19:03
Теги: культура

Віталій Федорів: П’ять об’єктів культурної спадщини включать до проекту "Велике будівництво"

Під час сьогоднішньої щотижневої онлайннаради голови обласної держаної адміністрації Віталія Федоріва йшлося про проблеми та перспективи збереження культурної спадщини в рамках адміністративної реформи.

Віталій Федорів наголошував, що реконструкція об’єктів культурної спадщини буде включено у Президентський проект «Велике будівництво» наступного року, тож нашим завданням є визначення п’яти таких пам’яток задля їх відбудови, йдеться на сайті ІФ ОДА.

Начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак розповів, що в області на державному обліку перебуває 3944 пам’ятки культурної спадщини, необхідність проведення ремонтно-реставраційних робіт потребують понад 150 унікальних об’єктів культурної спадщини (пам'яток) як місцевого, так і національного значення – дерев’яні церкви, конструкції яких, внаслідок дії природних чинників руйнування, втрачають свою несучу здатність, їх деревина прогнила, уражена біологічними шкідниками.

Зауважувалося, що відповідно до програми «Культура Івано-Франківщини» на 2016 - 2020 роки в 2019- 2020 роках профінансовано реставраційні роботи церкви Зішестя Святого Духа в Рогатині на суму 600,0 тис. гривень. Проектною документацією на реставрацію цієї церкви передбачено фінансування в сумі 8,0 млн. гривень на період до 2023 року. Планується й виготовлення проекту реставрації об’єкта ЮНЕСКО церкви Пресвятої Богородиці 1808 р. в с. Нижній Вербіж Коломийського району. Вартість робіт реставрації об’єкта буде визначено проектно-кошторисною документацією.

Важливим є й те, що в обласному бюджеті для проведення заходів із збереження та реставрації пам’яток культурної спадщини передбачено 3,0 млн гривень, в тому числі на реставрацію пам’яток ЮНЕСКО в сумі 1,5 млн. гривень.

Наголошувалося, що обласна державна адміністрація активізувуватиме зусилля щодо збереження пам’яток культури області.