Logo
5 Квітня 2019, 13:47

Франківські підприємці ігнорують правила розміщення вивісок

В Івано-Франківську вже кілька років поспіль борються із несанкціонованими вивісками, які перетворюють місто на справжній китайський ринок.

Щотижня комунальники складають десятки приписів щодо несанкціонованих вивісок. Більшість власників добросовісно і швидко намагаються їх демонтувати, проте є й ті, хто ігнорує правила розміщення і вигляду вивісок.

Журналістка Типового Франківська дізналась, хто «розфарбовує» стіни франківських будівель та які за це передбачено штрафи.

За словами директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, комунальники постійно складають дуже багато приписів щодо несанкціонованих вивісок: з початку року їх було оформлено більше 70.

«На тих, хто приписів не виконує, складають протоколи. З січня їх було оформлено більше 20. Вивіски порушників демонтовують працівники департаменту, а їм самим доводиться сплатити штраф від 850 до 1700 гривень. Рішення про його розмір приймає адмінкомісія. Наприклад, залежно від того, чи порушення є першим», - коментує директор департаменту.

Наразі власники закладів та установ демонтували близько чотри дестяка вивісок, які були неестетичними, некрасивими чи незаконними.

«Найпростіше співпрацювати із власниками відомих закладів, а ще з тими, хто побував закордоном. Вони розуміють, як вивіски повинні виглядати й яким вимогам відповідати. Але є й багато людей, які думають, що чим більше й яскравіше, - тим краще. З такими власниками важче працювати, - каже очільник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою. - Хоча останнім часом в місті є багато гарних, правильних вивісок. Різні заклади, особливо у центральній частині міста, замінили їх».

У департаменті кажуть, увагу, звичайно, більше звертають на центральні вулиці, адже саме тут розташовані пам’ятки архітектури. Втім такі заходи здійснюють і в мікрорайонах.

                                                                                                                                                     

 

  Підготувала Вероніка Ковбасюк