Logo
16 Лютого 2021, 15:49

Влада сподівається, що перше щеплення від COVID-19 в Україні зроблять до кінця тижня

У Міністерстві охорони здоров’я, а також Офісі президента сподіваються, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до кінця тижня. Раніше обіцяли, що вакцина буде уже 15 лютого.

Про початок вакцинації розповів на брифінгу 16 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Громадське.

Він зазначив, що затримка пов’язана з «технологічними проблемами логістичного характеру».

«Думаю, що вони будуть вирішені за декілька днів. Після брифінгу у мене чергові перемовини з виробником щодо цих технічних питань доставки вакцини в Україну», — зазначив міністр.

Каже, що на цьому тижні планують зробити перше щеплення від коронавірусної хвороби.

Радник Офісу президента Михайло Подоляк нам у коментарі також підтвердив, що початок постачання вакцини очікують найближчими днями.

«Саме на третій тиждень лютого планували старт цього процесу», — переконують в ОП.

Що з вакциною?

15 лютого в Україні подали заявку про державну реєстрацію вакцини проти COVID-19 від AstraZeneca. У Центрі громадського здоров’я нам повідомили, що поки немає точної дати, коли вакцина буде в Україні. Однак її очікують «з дня на день».

Також в ЦГЗ додали, що за своєчасне постачання вакцини відповідає заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Ігор Іващенко.

У коментарі hromadske Іващенко заявив, що необхідно ще декілька днів на розгляд заявки та реєстрацію вакцини.

«Коли вона буде зареєстрована в Україні, тоді її зможуть відправити літаком. Очікуємо, що вакцина буде наприкінці тижня», — наголосив Іващенко.

Він додав, що паралельно з реєстрацією вакцини вирішуються ще питання з її транспортуванням. За контрактом з Serum Institute вакцину мають доставити з Індії. Дозвіл на її експорт, за словами Іващенка, Україна вже отримала.