«Головним болем», в прямому і переносному значенні для жителів на вулиці Петлюри, 19 стало відкриття банкетного залу ресторану «Титанік» на другому поверсі будинку. Пише Типовий Франківськ.
Найбільше від гучних святкувань потерпає Марія Гогільчин та її сім'я, яка проживає на першому поверсі з семимісячною дитиною – їм чути кожен стукіт зверху, як накладають банкетні столи, шум кондиціонерів, крики, періодичні салюти, вже не кажучи про музику та танці серед ночі.
Сама ж Марія є керівником громадської організації «Біла тростина», яка об’єднує жінок-інвалідів і має вади зору, а навколишніх може бачити лише у вигляді невиразних плям.
Для жінки звукове сприйняття є дуже важливим, адже працює вона за допомогою спеціальної звукової програми, але йдеться не лише про роботу, а й людський спокій, сон, здоров’я та законне право на тишу.
Неодноразові звернення до працівників поліції результатів не дали. На незаконні дії ресторану не складено жодного протоколу про порушення, лише усні попередження.
Натомість протокол склали на жінку по заяві адміністратора ресторану «Титанік» про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 183 КупАП (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб). Пані Марію запросили з'явитися на засідання адміністративної комісії Івано-Франківської міської ради для давання пояснень.
«Я отримала повідомлення і була шокована. Догадуюся, що це зроблено з метою вкотре залякати мене та для того, щоб замовчувала незаконну діяльність ресторану, який порушує спокійне і безпечне проживання. Якщо я зробила якесь порушення, мені, як незрячій людині мали б сказати про цей протокол та ознайомити», - прокоментувала Марія.
В самому ж документі вказано, що жінка відмовилася від підписання протоколу. Найцікавішим є те, що про ніякий протокол вона не знала, де і коли він складався, та за яких підстав. На самому ж засіданні було прийняте рішення перенести слухання, для того, щоб Марія Гогільчин мала змогу ознайомитися з документом. Дату проведення наступної зустрічі досі не призначили.
Варто зазначити, будинок в якому проживає жінка кваліфікують як гуртожиток для незрячих. У 2004 році міська рада надала дозвіл Товариству з обмеженою відповідальністю «Івано-Франківськ Реставрація Р.І.» на надбудову офісних приміщень, хоча сьогодні ми бачимо, що приміщення застосовуються за іншим призначенням.
Згідно з законодавством для облаштування закладу громадського харчування у житловому будинку потрібно не менше, як 75% згоди мешканців будинку. Дозвіл на будівництво банкетного залу не надавав ніхто із жителів будинку.
«Я, як сусідка з суміжними стінами зверху та збоку з цим закладом запевняю вас, що згоди на таке свавілля я та інші мешканці будинку не надавали, та й в нас ніяких дозволів ніхто не питав», - прокоментувала жінка.
Сусіди скаржаться, що теж важко перебувати в такій атмосфері: «Неодноразово бачили як на дитячому майданчику, який знаходиться біля нашого будинку гості ресторану розпивали алкогольні напої, порушували спокій у нічний час, забруднювали територію».
Марія Гогільчин додає: «Своє конституційне право на спокійне і безпечне проживання у власній квартирі змушена виборювати, вимолювати. Дуже боляче чому виконавчий комітет Івано-Франківської ради не вживає заходів до цього злощасного ресторану "Титанік", а навпаки, вирішили розправитися зі мною».