Logo

Внесок у розбудову обороноздатності України: Верховна Рада ухвалила законопроєкт про основи національного спротиву

Вчора, 29 червня, депутати Верховної Ради своєю більшістю підтримали в першому читанні законопроєкт № 5557 про основи національного спротиву.

Про це повідомляють в інформаційному агенстві АрміяInform.

Над його розробкою під загальним керівництвом Президента України працювали силовики всіх родів військ, представники ветеранських організацій та експерти. Він є спільним напрацюванням, в якому враховано пропозиції всіх сторін.

"Цей законопроєкт - великий внесок у розбудову обороноздатності України. Ми знаходимося в умовах російсько-української війни, тому нам треба щодня працювати над тим, щоб держава була сильною, щоб могла дати відсіч ворогу в будь-який момент.
Завдяки Президенту Володимиру Зеленському робляться реальні кроки щодо розвитку України як міцної та незламної держави", - каже голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук.

Законопроєкт готувався на основі вивчення досвіду країн-членів НАТО з організації всеохоплюючої оборони, зокрема, територіальної оборони, руху опору та підготовки населення до захисту своєї країни.

Підтримку законопроєкту про основи національного спротиву було отримано й від радників НАТО. Зокрема, стратегічний радник Альянсу з питань Cил спеціальних операцій (ССО) Майкл Ріпасс (США) зазначив, що у НАТО готові надати експертну підтримку щодо законопроєкту № 5557.

Представники ветеранських організацій та волонтерів також виступили на підтримку прийняття законопроєкту на акції «Ветерани підтримують національний спротив. Проголосуй за законопроєкт № 5557», яка відбулась вчора під стінами ВРУ. Зокрема, на підтримку законопроєкту виступив командир окремого штурмового батальйону «Айдар» Євген Пташник. Організатором акції виступив Український центр безпеки та співпраці (USCC).

Розгляд законопроєкту N 5557 в другому читанні має відбутися до 14 липня.