Logo

Водіїв франківських міських автобусів навчали як надавати допомогу особам з інвалідністю

У середу, 08 вересня, провели інструктаж для водіїв КП "Електроавтотранс" ІФ на тему: "Як правильно надавати допомогу особам з інвалідністю".

Микола Макар, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській обласній державній адміністрації наголосив, що основний момент – це толерантність у спілкуванні і наданні допомоги.

«Перш за все потрібно підійти і спитати, чи потрібна людині допомога, - зауважив Микола Макар. - Переважно люди з інвалідністю є активними і реабілітованими, бо живуть у соціумі і самі собі можуть допомогти. Зрештою є багато таких, які самі заходять у транспорт, або їм допомагають інші. Тому основний принцип – це не нашкодь».

Також додав, що є люди з порушенням зору або слуху, їм теж потрібно допомогти – завезти чи провести до транспортного засобу і показати місце.

«Є прохання від матерів із візочками бути більш уважними, - сказав представник Урядового уповноваженого. - Я розумію, що у ваші інструкції не вписано, що ви маєте відкидати пандус, але я би вас просив, щоб ви якнайближче під’їжджали до зупинки. Хочу вас просити бути більш добродушним і толерантним, а Бог високо, він усе бачить і віддасть сторицею».

Активіст ГО «Слід» Володимир допоміг заступнику директора КП "Електроавтотранс" ІФ Андрію Тютюнику продемонструвати практичну частину супроводу та надання допомоги.

«Важливо запитати людину, яка на візку, як їй допомогти, - наголосив Андрій Тютюник. - Адже в людей є різні травми. Може бути травма спини чи шиї і ви можете впертися передніми колесами, попхати когось і він впаде додолу. Слід поставити передні колеса на пандус і тоді вже можна спокійно завозити людину з інвалідністю вперед. Хтось сам може заїхати - йому достатньо тільки пандус відкрити, а когось треба підвезти».

241630621-4365532356848274-4098796143401726801-n

Заступник директора КП наголосив, що усі автобуси, які пристосовані для людей з інвалідністю, обладнані системою кнілінгу нахилу кузова. Це означає, що кузов нахиляється до зупинки, щоб людині з інвалідністю або мамі з дитячим візком було легше потрапити у транспортний засіб.

Зауважимо, що в автобусі поруч зі значком, які позначають місця для людей з інвалідністю, є значок і для візочків з дітьми. Це означає, що на цьому місці може стояти і дитячий візок. Втім, пріоритет тут все ж таки надається людині з інвалідністю.

241199590-4365532830181560-204550635081452848-n

«Місце за законом передбачене для людей з інвалідністю, - наголосив Андрій Тютюник. – Якщо люди не можуть вміститися тут, то дитячий візок має звільнити місце».

Як підтвердили водії, наразі конфліктів не було. Батьки з візками без проблем звільняють місце для людей з інвалідністю.