Logo
2 Жовтня 2020, 13:23

Володимир Дзьомбак: Ми можемо дати все необхідне хворим з COVID-19 , проте не можемо збільшити для них кількість лікарів

Сьогодні під час онлайн-брифінгу головний державний санітарний лікар в області Руслан Савчук та заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак розповіли про ситуацію із поширення коронавірусної інфекції на Івано-Франківщині, лікувальні та санітарно-епідемічні заходи щодо протидії її розповсюдженню.

Про це повідомили у пресслужбі Івано-Франківської облдержадміністрації, пише Типовий Франківськ.

Руслан Савчук наголосив, що задля профілактики коронавірусу населення повинно чітко дотримуватись карантинних протиепідемічних заходів.

 «В області від початку пандемії зареєстровано 18340 підозр на коронавірусну хворобу, за минулу добу маємо 131 лабораторно-підтверджений випадок. Найбільше хворих у місті Івано-Франківськ, Тисменицькому та Косівському районах. Медики, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, також хворіють. 1165 лабораторно-підтверджених випадків у медичних працівників», - каже Руслан Савчук.

Держава послідовно нарощує кількість тестувань, але тестування як таке не може бути гарантією від інфікування. Щоденно у лабораторіях Прикарпаття проводиться більше тисячі ПЛР-тестувань, 90 відсотків із них здійснює обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

Володимир Дзьомбак зауважив, що на даний час в області 20 медичних закладів надають допомогу хворим на коронавірус.

У лікувальних закладах 1851 ліжкомісце, наразі їх зайнятість становить 36%, 141 ліжко у інтенсивній терапії, 687 ліжок забезпечено подачею кисню, маємо 137 апаратів штучної вентиляції легень.

«Поки що в лікарнях вистачає як ліжок, так і лікарів, які зможуть допомогти усім пацієнтам з коронавірусом. Однак у випадку збільшення кількості інфікувань до критичної межі може виникнути проблема із забезпеченістю лікарень медичними працівниками. Ми можемо розширити ліжкомісця у лікарнях, встановити необхідне обладнання, забезпечити усіх пацієнтів киснем, що й робимо послідовно від початку пандемії, однак ми не зможемо «імпортувати» лікарів або якось ще додати їх за потребою стільки, скільки необхідно», - наголосив посадовець.

На брифінгу також зазначалося, що влада діє більш відповідально, усвідомлюючи, що боротьба із коронавірусом є спільним завданням для всіх, в тому числі й для місцевої влади.