Logo
5 Березня 2019, 17:42

Володимир Гройсман пояснив, від кого залежить ціна на тепло

Ціна на тепло в оселях українців залежить не стільки від ціни газу, скільки від вартості виробництва, чіткого обліку споживання та заходів енергозбереження.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради, присвяченої питанням тарифоутворення на тепло та гарячу воду для населення. 

Участь у нараді брали голова облдержадміністрації Олег Гончарук, заступники голови Ярослав Паранюк і Віталій Федорів.

Прем’єр-міністр наголосив, що рішення щодо цін на тепло ухвалюють місцеві чиновники. Володимир Гройсман відзначив, що слід розуміти - ціна на теплопостачання залежить не від ціни на газ, а від того, як формують і затверджують розрахунки на місцях.

За його словами, вартість однієї гКал тепла в різних містах є різною. До прикладу, в Івано-Франківську 1 кГал тепла коштує 1312 грн, у Житомирі – 1389 грн, Маріуполі – 1303 грн, у Вінниці – 1375 грн, Києві – 1317 грн. Разом з тим у Луцьку – вже 1847 грн, у Кропивницькому – 1852 грн, Чернігові – 1737 грн.

Як відзначив керівника департаменту житлово-комунального господарства Івано-Франківська, досягти такої ціни на тепло вдалося завдяки проведенню ряду заходів із модернізації комунальних мереж, переходу котелень на альтернативні види палива.

Слід додати, що на Прикарпатті є одне підприємство комунальної теплоенергетики (ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненрго»), яке підпадає під регулювання НКРЕ КП. Для решти підприємств тарифи на теплопостачання для населення затверджують органи місцевого самоврядування.не від ціни газу а як

Володимир Гройсман відмітив, що минулого року на проекти з модернізації комунальних мереж та на підготовку до опалювального сезону 2018-2019 років було виділено 12,5 млрд грн. Проте витрачено лише 3 млрд грн.

«Сьогодні у нас 20 тис. км мереж. Лише 240 км мереж відремонтовано. Аварійними в державі залишаються 7 тис. км. І власники їх – місцева влада», - наголосив Прем’єр-міністр України.

Крім того, Володимир Гройсман звернув увагу й на те, що відсутність енергозбереження веде до втрат при транспортуванні тепла на рівні близько 15%. Саме тому, звертаючись до місцевих голів, Глава Уряду наголосив, що потрібно системно підійти до вирішення питання.

Також доручив головам місцевих адміністрацій забезпечити захист домогосподарств та мешканців від необґрунтованих нарахувань за газ – вищих за встановлені норми – та створити гідні умови перебування у пунктах оплати за ресурси і укладання договорів з постачальниками послуг.

Йшлося під час селектору і про встановлення лічильників. Зазначалося, що на сьогодні Урядом затверджена норма споживання газу на рівні 3,29 кубометра.

Керівництву НАК «Нафтогаз України» Володимир Гройсман дав доручення якнайшвидше представити план встановлення лічильників газу для домогосподарств, які ще не мають приладів обліку.

Додамо, що наразі потрібно встановити близько трьох мільйонів лічильників.